17 ogledov

Vonnova premagana v hitri disciplini

lindsey vonn EPA
Lara Gut je zmagovalka ženskega superveleslaloma v Garmisch-Partenkirchnu. Drugo mesto je osvojila Viktoria Rebensburg (+0,15), tretje pa Lindsey Vonn (+0,23). Najboljša Slovenka Ilka Štuhec je bila 13. (+1,56).

Lara Gut je velika zmagovalka petega superveleslaloma za dekleta v letošnji sezoni. Švicarka je tako znižala zaostanek v skupnem seštevku za svetovni pokal in izboljšala svoje izhodišče v boju za veliki kristalni globus.

Drugo mesto je osvojila Viktoria Rebensburg, ki je dobro formo napovedala že z uvrstitvijo na najnižjo stopničko na sobotnem smuku. Prva favoritinja za zmago in lastnica rdeče majice Lindsey Vonn je bila tokrat tretja.

Američanka je po treh zaporednih zmagah utrpela prvi letošnji poraz na superveleslalomih. V soboto je slavila na smuku in zabeležila 76. zmago na tekmah za svetovni pokal, s katero je zaostanek za absolutnim rekorderjem Ingermarjem Stenmarkom (86) znižala na deset.

Vonnova je tudi v letošnji sezoni nesporna kraljica hitrih disciplin, saj je dobila kar pet od šestih smukov. Zataknilo se ji je le v Val d'Iseru, kjer je odstopila.

Po odstopu na sobotnem smuku je boljšo vožnjo prikazala Ilka Štuhec. Mariborčanka je nastopila s startno številko štiri in ob prihodu v cilj zaostala pet stotink za takrat vodilno Stephanie Venier.

Pred nastopom najboljših sedmih tekmovalk (#16 do #22) je bila slovenska smučarka uvrščena na šesto mesto, a favoritinje tokrat niso delale napak, tako da je Štuhčeva po nastopu 22. smučark nazadovala na 13. mesto, kjer je ostala do konca tekme.

S številko 50 je nastopila Vanja Brodnik, ki je z 22. mestom na smuku vpisala svoje prve smukaške točke v svetovnem pokalu, tokrat pa ji načeta proga ni dopustila višje od 39. mesta (+3,20).