14 ogledov

Vtičeva za nekaj točk zgrešila bron

maja vtič olimpijske igre soči Reuters
Nemka Carina Vogt (247,4) je zmagovalka ženske tekme smučarskih skokov na manjši skakalnici. Drugo mesto je osvojila Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz (246,2), tretje pa Francozinja Coline Mattel (245,2). Maja Vtič je bila šesta (241,9).

Nemka Carina Vogt je olimpijka prvakinja v ženskih smučarskih skokih, novi disciplini v programu olimpijskih iger. Srebro je osvojila favorizirana Avstrijka Daniela Iraschko Stolz, bron pa Francozinja Coline Mattel. Še ena od favoritinj, Japonka Sara Takanaši, je bila četrta.

Med četverico slovenskih deklet je bila najboljša Maja Vtič na šestem mestu. Katja Požun je bila 11., Špela Rogelj 26. in Eva Logar 27.

Sodniki (pre)strogi do Vtičeve

Osmoljenka v slovenskem taboru je bila Maja Vtič, ki je višjo uvrstitev je zapravila v prvi seriji, kjer je imela slab doskok, sodniki pa so bili izredno strogi do skakalke iz Mirne. V drugi seriji je bila Vtičeva tretja najboljša, zaostanka iz prve serije, ko je bila šesta, pa ni uspela nadoknaditi.

"S skoki sem zadovoljna, le z doskokom v prvi seriji ne morem biti zadovoljna, a to je lep rezultat. Uvrstila sem se tja nekam, kjer sem bila celo sezono," je menila 26-letna slovenska skakalka. Na igre je sicer odšla s tretjim mestom z zadnje tekme svetovnega pokala in seveda si je potihem želela tudi medaljo: "To si želi vsak, a danes sem naredila napako. Žal mi je le, da sodniki niso bili enako strogi do vseh tekmovalk, ampak tako je, ni kaj, ...," je še povedala najboljša Slovenka.

Požunova: Trenerja sta mi rekla 'zdaj pa prižgi'

Zelo dobro se je predstavila tudi Požunova, ki je v drugi seriji pristala na 99,5 metra in imela sedmo oceno serije, s čimer se je z 17. prebila na 11. mesto. Tudi Požunova v prvi seriji ni pokazala vsega svojega znanja. "Ja, ne vem, kje sem hodila s takim skokom v prvi seriji. Ta drugi skok mi je res uspel, v prvem sem bila prepozna. Pred finalno serijo sta mi trenerja rekla, zdaj pa ga prižgi in uspel mi je lep skok," je povedala 20-letnica iz Zagorja. Rogljeva je v finalu svoje mesto obdržala, Logarjeva ga je popravila za mesto.

Vogtova računala na srebro, ''polom'' Takanašijeve

Presenetljiv je bil končni razplet. Za glavni favoritinji sta veljali 30-letna Iraschkova in Takanašijeva. Avstrijka je v drugi seriji z najboljšim dosežkom dneva vendarle prišla do srebra, 17-letna Japonka, ki kraljuje v svetovnem pokalu, zmagala je na 10 od 13 tekem, pa je za mesto zgrešila medaljo. Zmagala je Nemka Vogtova, najboljša iz prve serije, ki ji je s peto oceno druge serije uspelo obdržati točko prednosti pred Avstrijko. Presenečenje je bil tudi bron Mattelove.

"Želela sem se boriti za srebro, saj je bila Takanašijeva med sezono premočna za nas. Seveda sem si želela odlična skoka, kar mi je uspelo. Ponosna sem na celo ekipo, ki mi je pomagala do te medalje," pa je po tekmi povedala 22-letna zmagovalka.