58 ogledov

Z napako pred Gutovo in Vonnovo

ilka štuhec EPA
Alpske smučarke so opravile prvi trening na prizorišču petega smuka letošnje sezone v Garmisch-Partenkirchnu.

V soboto bo v nemškem Garmisch-Partenkirchnu na sporedu ženski smuk za svetovni pokal. V skupnem seštevku kraljevske discipline prepričljivo vodi zmagovalka treh tekem Ilka Štuhec (345 točk), ki ima 165 točk prednosti pred Laro Gut (180) in še pet več pred Sofio Goggio (175).
Prvi trening v Ga-Paju je dobila Avstrijka Ramona Siebenehofer, ki je bila za sekundo in 14 stotink hitrejša od Goggie (+1,14).

Tretji čas je zabeležila še ena Avstrijka, Christine Scheyer (+1,45), zmagovalka zadnje tekme v Altenmartku. Po zmagi je napredovala na peto mesto smukaške razvrstitve (150).

Ilka Štuhec je trening končala na sedmem mestu z zaostankom dobrih dveh sekund (+2,03). Druga smukačica sezone Lara Gut je bila 12. (+2,73), počasi pa se v formo vrača Lindsey Vonn, ki je vpisala 10. čas (+2,57).

Treninga se je udeležila tudi Maruša Ferk, ki je osvojila predzadnje, 43. mesto (+5,71).

V Garmischu bo v soboto na sporedu smuk, v nedeljo pa superveleslalom.