Odbojkarji ACH Volleya z Bleda so v svoji premierni tekmi v Ligi prvakov v Ljubljani premagali belgijski Noliko Maaseik s 3:1.
Dvorana Tivoli, gledalcev 2000, sodnika: Georgijev (Bol), Ilbeyli (Tur).
ACH Volley: Urnaut 21, Pajenk 1, Čebron 4, Taliaferro 4, Gasparini 8, Čuturič 16, Pleško 10, Thomas 10, Škorc, Kamnik 2, Orel, Satler 1. Trener: Baltić.
Noliko Maaseik: Derkoningen, Siltala 8, Holubec 8, van Dijk 12, Cundy 1, Schrijvers, van de Loo 12, Blairon, Pinheiro 3, van Decraen, Wiebel 8, van Walle 4. Trener: Heynen.
Odbojkarji ACH Volleyja so svoj krst v Ligi prvakov opravili na najslajši način, saj jim je po razburljivi in izenačeni igri uspelo ugnati favorizirani belgijski Noliko. Uvod tekme sicer ni napovedoval srečnega konca, kajti izbranci trenerja Dragutina Baltića so bili v povsem podrejeni vlogi. Že v drugem nizu se je tehtnica začela nagibati v prid domače ekipe. Osrednja osebnost preobrata je bil zagoto mladi Tine Urnaut. Veliki up slovenske odbojke je okrog dva tisoč gledalcev navduševal z mojstrskimi potezami, tekmece na nasprotni strani pa s svojo prodornostjo v napadu in borbenostjo v obrambi dobesedno spravljal v obup. Na ravni igralca iz slovite odbojkarske družine so bili v nadaljevanju tudi njegovi soigralci, ki se napakam sicer niso mogli povsem izogniti, zato pa so marsikaj nadomestili z borbenostjo.
"Nadvse sem vesel zmage. Svojo priložnost, ki mi jo je dal trener sem dobro igral, toda za zmago nisem edini zaslužen. Vsi igralci so bili odlični, vse pohvale pa si zaslužijo tudi gledalci. Upam, da se bodo v naslednjih tekmah zbrali v še večjem številu,“ je takoj po tekmi dejal Korošec, ki je še dodal, da se nadvse veseli dvoboja z Dinamom v Moskvi, ki bo na sporedu že naslednji teden.