17 ogledov

Žan Kranjec do prvih slalomskih točk

Žan Kranjec Sölden veleslalom EPA
Slovenija je prvič v tej sezoni v drugi vožnji moških slalomov imela svojega predstavnika.

Žan Kranjec si je s številko 70 na startu prve vožnje slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Madonni di Campiglio privozil finale, v katerem ni odpovedal in je prišel v cilj ter s končnim 28. mestom osvojil svoje prve tri slalomske točke v karieri.

Najhitrejši čas je na prvi progi postavil Norvežan Henrik Kristoffersen. Drugi je bil Avstrijec Marcel Hirscher (+0,23), tretji pa Šved Andre Myhrer (+0,49).

Tudi po finalu se razmerje povsem na vrhu ni spremenilo. Kristoffersen je z najboljšim časom finala osvojil zmago. Hirscherja je pustil za sabo za 33 stotink sekunde. Na najnižjo stopničko se je s četrtim časom prve vožnje povzpel Italijan Stefano Gross (+1,35).

Prenesel samozavest iz veleslaloma

Kranjec je nastopil na repu nastopajočih na prvi progi ter edini s tako visoko številko še ujel drugo vožnjo. Za vodilnim je zaostal 1,88 sekunde, kar je zadoščalo za 29. čas. Na svojem osmem startu na slalomih za svetovni pokal je tako tekmoval v svojem prvem finalu in se boril za krstne točke na slalomih za svetovni pokal.

Kranjec je v finalu nastopil kot drugi na startu, ob drugem merjenju vmesnega časa je celo bil hitrejši za pet stotink sekunde, a se mu je nato pripetila napaka, kar je pomenilo, da je ob prihodu v cilj zaostal 44 stotink sekunde.

Kranjec je v tej sezoni na veleslalomih v Söldnu in Alta Badii pristal tik pod stopničkami, na četrtem mestu, na paralelnem veleslalomu v Alta Badii je bil 13., v sedmih slalomih pred Madonno di Campiglio še nikoli ni nastopil v drugi vožnji.

Štefan Hadalin je bil le za malenkost prepočasen za četrtkov drugi nastop. Za trideseterico je zaostal 33 stotink sekunde.

Še dve postaji pred novim letom

Svetovni pokal se bo pred novim letom ustavil še v italijanski Santa Caterini, kjer bodo na sporedu moške tekme v hitrih disciplinah, ter v avstrijskem Semmeringu, kjer bodo na sporedu ženske tekme v tehničnih disciplinah.