Šport > Zimski športi
43 ogledov

Bauer najboljši Slovenec, Fak grešil

pokljuka Žurnal24 main
Nemec Simon Schempp je sobotni zmagi v sprintu na biatlonskem svetovnem pokalu dodal še zmago v na 12,5-kilometrskem zasledovanju. Najboljši Slovenec je bil Klemen Bauer, ki je končal na 20. mestu.

S 16 sekundami zaostanka in kazenskim krogom je bil drugi vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Francoz Martin Fourdcade, tretji pa Rus Anton Šipulin, ki je zaostal 23 sekund.

Med Slovenci je bil Klemen Bauer po dveh kazenskih krogih 20., svetovni prvak iz skupinskega starta Jakov Fak je zgrešil štiri strele in bil 31., mladi 21-letni Miha Dovžan pa je v prvem nastopu na zasledovanju v karieri zasedel 59. mesto.

Po polovici tekme je Bauerju in Faku kazalo veliko bolje. S popolnim strelskim izkupičkom in desetih podrtih tarčah je Bauer z 18. napredoval že na 10. mesto, Fak pa na 16.

Kazenski krog na prvem postanku stoje je Bauerja vrgel na 13. mesto, še eden na zadnjem streljanju pa na 18. V zaključnem delu je 29-letni Ihanec izgubil še dve mesti.

Fak: Samega sebe sem brcnil v rit

Fak je na tretjem postanku na strelišču kazenski krog obiskal kar trikrat in zdrsnil na 31. pozicijo, po še enem kazenskem krogu sicer napredoval za mesto, ki pa ga je v zadnjem krogu spet izgubil v smučini.

"Na začetku je šlo vse po načrtu, nato se je vse podrlo. Preveč napak je bilo, da bi se prebil na višja mesta. Začetek je bil res odličen, a sem se vrnil nazaj, kjer sem začel. V streljanju je bilo preveč živčnosti. Želel sem si, a sem samega sebe brcnil v rit," je povedal Fak in izpostavil, da ga veseli, ker se je spet počutil tekaško močnega: "Tek je šel na bolje. Mislim, da zna biti po novem letu spet vse v redu. Počutil sem se spočitega." Zadnje sezone najboljši Slovenec je tekme pred domačimi gledalci že končal.

Dovžan: Tarče niso bile na moji strani

Dovžan je boljšo uvrstitev zapravil na zadnjem streljanju, ko je trem zgrešenim tarčam dodal še pet kazenskih krogov in zdrsnil na zadnje mesto.

"Glede na to, da sem prvič nastopil na tej tekmi, ni šlo tako, kot bi si zamislil. Tarče niso bile na moji strani in imel sem trde noge," je dejal 21-letni tekmovalec iz Gorij.

V ospredju je v dvoboju Schemppa in Fourcada že zadišalo po francoski zmagi, Francoz pa je na zadnjem streljanju napravil napako in še tretjič letos po Ostersundu in Hochfilznu v zasledovanju stopil na drugo stopničko. Sedemindvajsetletni Schempp si je prekrasen zimski dan na Pokljuki dodatno polepšal z osmo zmago v karieri. Odprt je bil boj za tretje mesto, v katerem je Rus Šipulin v zadnjem krogu strl odpor Norvežana Tarjeia Boeja.