Šport > Zimski športi
3847 ogledov

Biatlonski svet pretresla smrt šampiona

Halvard Hanevold Profimedia
V 50. letu starosti je umrl trikratni olimpijski in petkratni svetovni prvak v biatlonu Norvežan Halvard Hanevold.

Hanevold, ki je imel dva otroka, je svojo športno pot sklenil po štafetni zmagi na olimpijskih igrah leta 2010. V zadnjih letih je nato med drugim delal tudi kot sokomentator na norveški televiziji NRK.

Z žalostjo so novico sprejeli tudi športniki "Pretresena sem in tega niti ne morem dojeti. Halvard je bil pionir biatlona. Le malo jih je, ki so žrtvovali toliko kot on, da so prišli tja, kamor so želeli," je ob novici povedala osemkratna svetovna prvakinja Liv Grete Skjelbreid, ki je s Hanvoldom dolgo skupaj nastopala v reprezentanci, kasneje pa imela podobno vlogo na televiziji NRK.

Hanevold je osvojil šest medalj na olimpijskih igrah, od tega tri zlate.  V svoji karieri je nastopil na 16 svetovnih prvenstvih in na njih osvojil 16 medalj, od tega 5 zlatih. Vknjižil je tudi 9 posamičnih zmag v svetovnem pokalu.