Šport > Zimski športi
19 ogledov

Björgenova odgovarja Kowalczykovi

marit björgen EPA
Norveška smučarska tekačica Marit Bjoergen (27:28,1) je zmagovalka teka na 10 kilometrov za svetovni pokal v Kuusamu. Drugo mesto je na zasledovalni tekmi osvojila Švedinja Charlotte Kalla (+0,8), tretja pa je bila Norvežanka Therese Johaug (+1,3).

Do danes vodilna na "trojčku v Ruki" Poljakinja Justyna Kowalczyk, ki je zmagala na uvodnem klasičnem sprintu v petek in sobotni klasični preizkušnji na pet kilometrov, je bila četrta (+30,9). Čeprav se je na progo podala s precejšnjo prednostjo pred zasledovalkami, pa so te z močnejšo prosto tehniko prednost hitro izničile, Poljakinja pa se je morala zadovoljiti s četrtim mestom.

Slovenke znova brez točk, Čebaškova 31.

Slovenke so danes znova ostale brez točk svetovnega pokala, še najbližje pa je bila znova mlada Alenka Čebašek, ki je z 31. mestom za dobro sekundo zgrešila najboljšo trideseterico. Danes sta nastopili še dve Slovenki, Barbara Jezeršek je bila 37. (+2:52,2), Katja Višnar pa 59. (+4:11,3).

"Imela sem približno 25 sekund zaostanka za Kowalczykovo, tesno sta mi sledili tudi Therese Johaug in Charlotte Kalla, zato sem vedela, da moram teči svojo dirko. Ko sem videla, kako mi Charlotte in Therese sledita, sem vedela, da moram pritisniti in vedela sem, da bom imela dober finiš. Tekla sem svojo dirko in uspela zmagati," je po četrti zaporedni zmagi v Ruki dejala Björgenova. Svetovni pokal smučarskih tekačic se je doslej štirikrat začel v Kuusamu in štirikrat ga je osvojila prav Norvežanka.

Björgenova prevzela vodstvo

Današnje točke so štele dvojno, Björgenova pa si je s to zmago zagotovila tudi vodstvo v skupnem seštevku, kjer ima 309 točk, 48 točk prednosti pred drugouvrščeno Kallovo. Edina s točkami med Slovenkami je Višnarjeva, ki jih je 32 prejela s petkovim sedmim mestom na uvodnem sprintu in je 28. na lestvici.

Naslednjo tekmo svetovnega pokala bo prihodnji konec tedna gostil Lillehammer, ko bo v soboto najprej na sporedu 10 in 15 km klasično za ženske in moške, v nedeljo pa sledita še štafetni preizkušnji.

Sundby v finišu zadržal prednost pred Rusoma

Norveški smučarski tekač Martin Johnsrud Sundby (36:50,6) je zmagovalec tekme svetovnega pokala v Kuusamu. Drugo mesto na 15 kilometrov zasledovalno v prosti tehniki je osvojil Rus Maksim Vilegžanin (+0,1) pred tretjeuvrščenim rojakom Aleksandrom Legkovom (+0,6). Slovenci v svetovnem pokalu ne nastopajo.