Šport > Zimski športi
41 ogledov

Björgnovi rekordno zlato, Čebaškova razočarana

Marit Björgen, Krista Pärmäkoski, Charlotte Kalla EPA
Norveška smučarska tekačica Marit Björgen je na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Lahtiju osvojila zlato medaljo v skiatlonu (2 x 7,5 km).

Finka Krista Pärmäkoski je na drugem mestu zaostala 4,8 sekunde, tretja je bila Švedinja Charlotte Kalla (+32,0). Slovenske barve je branila le Alenka Čebašek in bila 39. med 49 uvrščenimi (+4:30,0).

Nekdanja slovenska olimpijka Barbara Jezeršek je za Avstralijo pritekla 24. mesto (+2:53,4).

Šestintridesetletna Marit Björgen je slavila svojo 15. zlato medaljo na svetovnih prvenstvih in je sedaj sama najuspešnejša vseh časov na teh tekmovanjih; 14 zmag je doslej imela tudi Rusinja Jelena Vjalbe. Björgnova je s tem potrdila neuradni naziv kraljice smučarskega teka.

Čebaškova pa z nastopom ni bila zadovoljna: "Duatlon je moja slabša disciplina. Zaradi skupinskega starta imam vedno probleme, ker potem ne tečem svojega ritma. Že vso sezono se mi dogaja, da na daljših preizkušnjah težko zdržim visok ritem. To se je pokazalo tudi danes. Zdi pa se mi prav, da sem nastopila, saj je to le svetovno prvenstvo in če sem že tu, se mi zdi prav, da zastopam Slovenijo. No, danes je nisem ravno dobro, ampak je kot je."

Ob 13.30 bodo v skiatlonu (2 x 15 km) nastopili še smučarski tekači; Slovenije ne bo imela svojega predstavnika.