Šport > Zimski športi
10 ogledov

Boe zmagal na spritnu, Bauer 17.

Johannes Thingnes Boe EPA
Norvežan Johannes Thingnes Boe je zmagovalec sprinterske preizkušnje biatloncev za svetovni pokal v Kontiolahtiju, Bauer 17, Fak 25.

Boe je na 10-kilometrski progi za 7,1 sekunde prehitel vodilnega v skupni razvrstitvi, Francoza Martina Fourcada. Tretji je bil Nemec Arnd Peiffer, ki je zaostal 7,2 sekunde. Slovencev ni bilo v ospredju.

Najboljši Slovenec je bil Klemen Bauer, ki je s po enim zgrešenim strelom v ležečem in stoječem položaju ter 51,9 sekunde zaostanka zasedel 17. mesto. Jakov Fak (+1:18,2) je z dvema zgrešenima tarčama stoje končal kot 25., Lenart Oblak kot 63. (+2:39,5/2), Peter Dokl pa 69. (+2:54,8/0).