Šport > Zimski športi
108 ogledov

Bogatajeva prekinila slovensko sušo

Urša Bogataj Profimedia
Urša Bogataj je s tretjim mestom v Titisee-Neustadtu poskrbela za prve letošnje slovenske stopničke v ženski konkurenci.

Nemška smučarska skakalka Katharina Althaus (269,3 točke) je zmagovalka domače tekme svetovnega pokala v Titisee-Neustadtu. Najboljša Slovenka danes je bila dvakratna olimpijska prvakinja Urša Bogataj (258,1), ki je za svoje prve stopničke v sezoni zasedla tretje mesto. Druga je bila Norvežanka Silje Opseth (260,9).

V finalu sta "na plin pritisnili" tudi Nika Križnar (245,6 točke), deveta po prvi seriji, ki je napredovala na šesto mesto, ter Ema Klinec (231 točk), ki je s 17. skočila na 12. mesto.

Do točk je med peterico Slovenk prišla tudi Nika Prevc (180,9) z 28. mestom, medtem ko je brez finala danes ostala Maja Vtič, ki je tekmo končala po prvi seriji na 32. mestu.

Katharina Althaus | Avtor: Epa Epa
Šestindvajsetletna Althausova je bila danes razred zase. Dobila je že dopoldanske kvalifikacije, vodila po prvi seriji in v finalu zdržala pritisk, da je razveselila domače navijače z drugo zmago v svetovnem pokalu to zimo, skupno pa je dosegla deseto zmago na tekmovanjih najvišje ravni.

Tudi 27-letna Bogatajeva je že v prvi seriji na skakalnici Hochfirst pokazala dober nastop, saj je za vodilno nemško tekmico na drugem mestu zaostajala le za 1,4 točke. V finalu ji je uspel še en dober skok, ki je prve stopničke v sezoni prinesel ne le njej, temveč na veliko olajšanje tudi celotni slovenski ženski vrsti.

Skakalke pa zdaj čaka dva tedna in pol tekmovalnega premora, nato pa bo z lepo popotnico prvih stopničk to zimo že na vrsti prvi vrhunec sezone, silvestrska turneja.

Ta se bo letos s prvo tekmo začela 28. decembra v Beljaku, 29. v sosednji Avstriji sledi še ena tekma, končala pa v Ljubnem ob Savinji, kjer bosta v tradicionalno najboljši postojanki ženske sezone svetovnega pokala še dve tekmi.