Šport > Zimski športi
55 ogledov

Drevova ni ponovila prve vožnje

(od leve proti desni): Eva Maria-Brem, Lindsey Vonn in Federica Brignone EPA
Američanka Lindsey Vonn je bila najhitrejša na veleslalomu v Areju, kjer se je po hat-tricku v Lake Louisu veselila še četrte zaporedne zmage. Z nastopom pod reflektorji sta lahko zadovoljni tudi obe slovenski finalistki.

Lindsey Vonn je zmagovalka tretjega letošnjega veleslaloma v švedskem Areju, kjer ji je ob prihodu v cilj ostalo sedem stotink prednosti pred Evo-Mario Brem oziroma 35 pred zmagovalko uvodne preizkušnje v Söldnu Federico Brignone.

V finalu sta nastopili dve slovenski predstavnici. Ana Drev je bila po prvi vožnji uvrščena na odlično osmo mesto, v drugi pa je svojo uvrstitev nekoliko pokvarila in tekmo končala na 12. mestu. Slovenski uspeh je dopolnila Tina Robnik, ki se je z 21. mesta povzpela na 15.

Vonnova je osvojila 71. zmago na tekmah za svetovni pokal, potem ko se je že na kanadskih tleh povzpela na najvišjo stopničko na obeh smukih in superveleslalomu. Američanka je tako napovedala preboj med elito hitrejše od obeh tehničnih disciplin, v kateri je zabeležila šele četrto zmagi v karieri in prvo po letu 2013, ko je dobila veleslalom v Mariboru.

Poškodba Shiffrinove, odstop dveh Slovenk

Uvodno preizkušnjo v Areju je odprla Sara Hector, ki pa ni prismučala do cilja, saj je utrpela poškodbo noge, zato ji je s prizorišča pomagala zdravniška služba. Aktualna lastnica rdeče majice Federica Brignone tokrat ni bila najbolj prepričljiva, saj jo je najprej ugnala Eva-Maria Brem, nato pa sta jo prehieli še Nina Loeseth in Tessa Worley

S startno številko 13 je vodstvo prevzela Frida Hansdotter, a le za nekaj trenutkov, saj se je kmalu zatem na progo pognala Vonnova in čeprav na veleslalomih za svetovni pokal nikoli ni pretirano blestela, je znova potrdila izjemno formo in dosegla nov najboljši čas. V startni hišici so bile tudi štiri Slovenke. Ana Drev s startno številko 21 je odlično opravila svojo nalogo, saj je za vodilno Američanko zaostala le za 84 stotink in se zavihtela na osmo mesto.

Katarina Lavtar je imela številko 32 in ni prismučala do cilja. Tina Robnik (#53) je ob prečkanju ciljne črte zaostala 1,86 sekunde in zasedla 21. mesto. Kot zadnja od Slovenk se je na progo podala Ana Bucik, ki je odstopila.