Šport > Zimski športi
47 ogledov

Dva orla med deseterico, Domen v ozadju

Peter Prevc Willingen EPA
Na posamični tekmi v Willingenu je zmagal domačin Andreas Wellinger (242,3 točke) pred Avstrijcema Stefanom Kraftom (240,0 točke) in Manuelom Fettnerjem (241,0 točke). Do točk je prišlo pet Slovencev, Jurij Tepeš in Peter Prevc sta se uvrstila med deseterico.

Nemec Andreas Wellinger (242,3 točke) je v Willingenu prišel do svoje druge zmage v svetovnem pokalu. Le tri desetinke za njim je končal Avstrijec Stefan Kraft (242,0 točke), še točko več pa Kraftov rojak Manuel Fettner (241,0 točke). Vodilni po prvi seriji Norvežan Daniel Andre Tande je v finalu padel na četrto mesto (240,4 točke).

Najboljši od Slovencev je bil Jurij Tepeš na osmem mestu (221,1 točke), takoj za njim se je zvrstil Peter Prevc (218,5 točke). Domen Prevc je bil 25. (187,5 točke), Jernej Damjan (178,9 točke) 27., Cene Prevc (170,6 točke) pa 28. Anže Lanišek in Anže Semenič se nista prebila v finale.

Poljak Kamil Stoch je po štirih zaporednih zmagah osvojil peto mesto in ostal na prvem mestu v skupnem seštevku pokala. Ima 978 točk, drugi Tande, tretji je ostal Domen Prevc (786), vendar se mu vse bolj približuje Kraft (720).

1. serija: Tepeš najboljši med orli

Prvi od Slovencev je nastopil Anže Lanišek (132 m; 96,4 točke) in nastopil solidno, le malce je za njim zaostal Anže Semenič (129,5 m; 94,5 točke). Oba sta ostala brez druge serije, Lanišek je bil 34., Semenič pa 38.

Še za odtenek boljša kot oba Anžeta sta bila Cene Prevc (131,5 m; 99,4 točke) in Jernej Damjan (133,5 m; 101,1 točke). Cene se je za las prebil v finale s 30. mestom, Damjan je po prvi seriji osvojil 27. mesto.

Odlično je nastopil Jurij Tepeš, sicer sorekorder naprave Mühlenkopf (142 m; 123,7) in s številko 30 prevzel vodstvo. Ob koncu prve serije je bil šesti. Po njegovem nastopu je žirija znižala zaletišče.

Malce slabši od Tepeša je bil Peter Prevc, a si vseeno brez težav zagotovil finale (137,5 m; 108,4 točke) z 11. mestom. Slabše od pričakovanj se je odrezal Domen Prevc (133 m; 106,3 točke) in po prvi seriji zasedel 17. pozicijo.

Najboljši izid prve serije je dosegel Norvežan Daniel Andre Tande (149,5 m; 134,6 točke). Za njim so se zvrstili Nemec Andreas Wellinger (147,5 m; 133,4 točke), Avstrijec Stefan Kraft (148,5 m; 130,6 točke) in Poljak Kamil Stoch (145 m; 126,3 točke). Pred Tepeša se je uvrstil še Avstrijec Manuel Fettner (144,5 m; 125,6 točke).

2. serija: Peter napredoval med deseterico

V drugi seriji je bil Cene Prevc krajši kot v prvi (119,5 m; 170,6 točke), a se vseeno malce povzpel po lestvici. Podobna usoda je doletela Jerneja Damjana (118,5 m; 178,9 točke). Cene je bil na koncu 28., Damjan pa mesto pred njim.

Tudi v drugo je razočaral Domen Prevc (120 m; 187,5 točke) in izgubil nekaj mest, zasedel je končno 25. mesto.

Precej bolje od mlajšega brata se je odrezal Peter Prevc (142,5 m; 218,5 točke) in se prebil v prvo deseterico, na koncu je bil deveti.

Visoko uvrstitev je s solidnim skokom v težkih pogojih zadržal Jurij Tepeš (125,5 m; 221,1 točke) in na koncu osvojil osmo mesto.

Prvo mesto je na koncu osvojil Wellinger (135 m; 242,3 točke), pred Kraftom (135,5 m; 242,0 točke) in Fettnerjem (136 m; 241,0 točke), Tande je padel na četrto mesto.