68 ogledov

Dvojna bratska zmaga za Slovenijo!

peter prevc engelberg
1/9
Peter Prevc je zmagovalec tekme smučarskih skokov v Engelbergu (297,1). Prvič v karieri se je na stopničke zavihtel Domen Prevc, ki je osvojil drugo mesto (283,5). Tretji je bil japonski veteran Noriaki Kasai (273,5).

Peter Prevc, vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala, je v finalni seriji šeste letošnje tekme zadržal prednost iz prve serije in si zagotovil drugo zaporedno zmago, potem ko je pred slabim tednom dni pometel s konkurenco v Nižnem Tagilu.

"Včeraj nisem skakal najbolje. Analizirali smo skoke in ugotovili, kaj je šlo narobe. Danes sem skakal zelo dobro in zanesljivo. Upam, da bo šlo tako tudi naprej. Jasno, vesel sem tudi, da je bil na zmagovalnih stopničkah tudi moj brat Domen,'' je za STA po tekmi povedal Peter.

Prvič v karieri se je z drugim mestom na stopničke povzpel Domen Prevc. Šestnajstletnik je v drugi seriji pridobil eno mesto in z lepo izvedenim skokom, za katerega je dobil primerne ocene sodnikov, zaostal le za lanskoletnim podprvakom.

Anže Lanišek je osvojil 24., Jurij Tepeš pa 28. mesto. Robert Kranjec (37. mesto) in Anže Semenič (43. mesto) se nista uvrstila v finalno serijo.

Slovenski ljubitelji smučarskih skokov so z zanimanjem spremljali tudi nastop Severina Freunda, ki je bil po prvi seriji šesti. Branilec lanskoletne skupne zmage je v finalu zmogel le 126 metrov in nazadoval na osmo mesto.

Vodilni Prevc ima zdaj 464 točk, več kot 100 manj jih ima na drugem mestu Freund (359), tretji je tokrat peti Norvežan Kenneth Gangnes (310). Na osmo mesto se je prebil D. Prevc (166), tri mesta pa je izgubil drugi slovenski mladenič Lanišek, ki je 15. (105).

PRVA SERIJA:

- Semenič je skočil 120 metrov, kar ni zadostovalo za uvrstitev v finalno serijo (43. mesto).

- Kranjec je bil dva metra krajši od Semeniča (118 m) in prav tako predčasno končal s tekmo (37. mesto).

- kot tretji slovenski predstavnik je nastopil Tepeš, ki je bil s 125 metri kar nekaj časa uvrščen med najboljšo deseterico, po prvi seriji pa je bil 25.

- tudi tokrat ni razočaral mlajši od obeh bratov Prevc, ki je pristal pri 133,5 metra in prevzel vodstvo, na drugo mesto pa ga je izrinil Richard Freitag

- Lanišek je skočil 126,5 metra in se zavihtel na 17. mesto

- kot zadnji se je v smučino pognal Prevc in s fantastičnim skokom (139,5 m) ter lepo prednostjo prevzel vodstvo (12,9 točke)