88 ogledov

Fak med deseterico, do točk tudi Dovžan

jakov fak Epa
Biatlonci so se v Novem Mestu pomerili na sprinterski tekmi.

Francoz Quentin Fillon Maillet je zmagovalec sprinterske biatlonske tekme za svetovni pokal v Novem Mestu na Češkem. Na desetkilometrski tekmi je za 11 sekund ugnal Norvežana Tarjeija Boeja in za 14 Italijana Lukasa Hoferja, vsi trije pa so zadeli vseh deset tarč.

Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je moral na Moravskem tokrat enkrat v kazenski krog in s 37 sekundami zaostanka osvojil deseto mesto. V stoječem položaju je zgrešil četrti strel.

"Počutil sem se dobro. Veliko časa sem izgubil v prvem krogu, kar je bilo presenečenje, saj če bi prvega in drugega razporejal po svojih občutkih in frekvenci teka, ne bi našel neke razlike, je pa bil zaostanek zelo velik. V drugem je bil manjši, tretjega pa sem najbolje odtekel, kar me veseli. Škoda tistega strela. Čeprav sem bil prepričan, da bom z lahkoto ustrelil ničlo tudi v stoje, so bili vsi streli zelo nizki. Mogoče je to zaradi spremembe, ker tekmujemo ponoči. Moram biti malo bolj pozoren, da še bolj pomerim v tarčo, preden sprožim strel. Upam, da bom na zasledovanju v soboto bolj uspešen na strelišču in seveda tudi hiter na progi," je po tekmi povedal Fak.

Štiri nove točke svetovnega pokala pa je za 37. mesto osvojil tudi Miha Dovžan, ki uspešno nadaljuje najuspešnejšo sezono v karieri.

Tako kot Dovžan je moral enkrat v kazenski krog tudi Rok Tršan, ki se je s 55. mestom uvrstil na sobotno zasledovanje. Brez je ostal Klemen Bauer po treh strelskih napakah in 90. mestu.

Fillon Maillet je osvojil drugo zmago letos in peto v karieri. Velja pa omeniti še nekaj dosežkov. Avstrijec Simon Eder je 50. v karieri na posamični tekmi zadel vse strele, pri skoraj 39 letih pa ni več najhitrejši v smučini in končal je mesto za Fakom. Manjka pa drugi Avstrijec Julian Eberhard, ki je zaradi poškodbe hrbta predčasno končal sezono. Zaradi dopinških prekrškov je začasno suspendiran Latvijec Andrejs Rasturgujevs.

V skupnem seštevku svetovnega pokala še naprej zanesljivo vodi Norvežan Johannes Thingnes Boe, danes deveti. Fak je 11.

V petek v Novem Mestu sprinterska tekma čaka dekleta.