60 ogledov

Frida kraljica Flachaua, Tina tik za njo

Tina Maze
1/10
Nočni slalom v Flachauu je zanesljivo pripadel prvi slalomistki sezone Švedinji Fridi Hansdotter, druga je bila Tina Maze (+0,61), tretja pa Američanka Mikaela Shiffrin (+0,63). Do svojih drugih letošnjih točk v svetovnem pokalu je prišla Ana Bucik z 21. mestom (+3,45).

Švedinja Frida Hansdotter je z zmago v Flachauu še povečala svoj naskok v slalomskem seštevku, v katerem ima sedaj pred Mikaelo Shiffrin 41, pred Tino Maze pa 46 točk naskoka. Mazejeva se je z drugim mestom utrdila na vrhu skupnega seštevka: Shiffrinova zaostaja 252 točk, Anna Fenniger pa že 370.

Dobra prva vožnja za Tino

Vodilna v svetovnem pokaluMazejeva je bila po prvi vožnji na drugem mestu, za 23 stotink je zaostala za najboljšo slalomistko v tej sezoni, Švedinjo Hansdotterjevo (55.40). Na tretje mesto se je uvrstila Čehinja Šarka Strachova (+0,49).

V prvi vožnji se je nekoliko slabše odrezala Američanka Shiffrinova, ki je dobila zadnja sva slaloma, z zaostankom 68 stotink je prismučala na 8. mesto. V finale se je z 29. mestom uvrstila tudi Ana Bucik (+2,08). Katarina Lavtar, tretja Slovenka, je nastop končala na 36. mestu (+2,32) in je finale zgrešila za 23 stotink.

Bucikova solidna v drugo

Bucikova je solidno odpeljala drugo vožnjo in kar precej časa vodila, saj so štiri od prvih šestih slalomistk na drugi progi odstopile. Slovenko je z vrha izrinila Francozinja Laurie Mougel, 24. po prvi vožnji.

Pred nastopom zadnje deseterice je vodila Veronika Velez Zuzulova, ki je odlično opravila z drugo progo in si pred predhodnicami ustvarila več kot sekundo naskoka. S prvega mesta je Zuzulovo sklatila Shiffrinova, Američanka je bila osem stotink hitrejša od Slovakinje in prevzela vodstvo pred nastopom sedmih najboljših iz prve vožnje.

Frida odgovorila na Tinin izziv

Nicole Hosp ni bila dovolj hitra za vrh, tik pod njim je, za štiri stotinke, ostala tudi Švicarka Wendy Holdener. Zadnji avstrijski up, Kathrin Zettel, je precej zdrsnila po lestvici navzdol. Tudi Nina Loeseth in Šarka Strachova, tretja po prvi vožnji, sta zaostali za Shiffrinovo.

Sledil je nastop Mazejeve, ki je imela pred Američanko pred finalom 45 stotink prednosti. Črnjanka je v cilj prispela z dvema stotinkama prednosti in vrgla rokavico po prvi vožnji vodilni Hansdotterjevi. Švedinja je odgovorila na izziv in še oplemenitila svojo prednost, ki je na koncu znašala 61 stotink.

Maze: "Zadovoljna s tem, kar sem dosegla"

"Imela sem dobre občutke in sem zadovoljna s tem, kar sem dosegla, pa tudi s treningi. Tudi na način, kako smo se pripravili na to tekmo in kakšne treninge smo naredili. Noge so bile super, glava pa prav tako. Danes je bilo tesno, razen Fride, ki je izstopala. Sama bi lahko v drugi vožnji nastopila še bolje, vendar sem bila bolj zadržana, ker nisem želela tvegati. Zadovoljna sem s tem, kako sem opravila ta slalom, saj grem na svetovno prvenstvo z lepo popotnico in dobrim izidom," je po tekmi dejala Tina Maze.