Šport > Zimski športi
23 ogledov

Izjemen povratek S. Fourcada, zmaga Sumannu

Sumann Ruhpolding biatlon svetovni pokal EPA
Avstrijec Christoph Sumann je zmagovalec biatlonskega zasledovanja v ruskem Hanti Mansijsku. Po zaslugi brezhibnega streljanja je na 12,5 km dolgi progi napredoval s četrtega na prvo mesto, Francoz Simon Fourcade, tudi s strelsko ničlo, je zaostal 35,7 sekunde, njegov brat Martin, zmagovalec sprinta in skupnega seštevka svetovnega pokala, pa 49.

Junak tekme je bil pravzaprav Simon Fourcade, ki je bil po sprintu šele 22., v zasledovanju pa je hitremu teku dodal brezhibno streljanje in skok po lestvici za 20 mest. Martin Fourcade je tokrat dokazal, da je v smučini še vedno izvrstno pripravljen, saj je moral v kazenski krog kar petkrat.

Slovenci po polomu na petkovem sprintu, najboljši je bil Klemen Bauer na 67. mestu, niso imeli svojega predstavnika. Biatlonski svetovni pokal se bo končal v nedeljo s tekmama s skupinskim startom, na katerih bosta slovenske barve branila Jakov Fak, tretji v skupnem seštevku, in Teja Gregorin.