Šport > Zimski športi
708 ogledov

Jakov Fak je nazaj!

Jakov Fak Profimedia
Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je po zaslugi mirne roke in dobre predstave v smučini osvojil tretje mesto na posamični tekmi svetovnega pokala v Ruhpoldingu.

Jakov Fak je pokril vseh 20 tarč na biatlonski tekmi svetovnega pokala v Ruhpoldingu, kar mu je prineslo odlično tretje mesto. Z brezhibnim strelskim nastopom je zaostal 29,3 sekunde za Norvežanom Johannesom Thingnesom Boejem.

Norvežan je zgrešil dvakrat, a je na koncu vseeno za 9,9 sekunde prehitel rojaka Vetleja Sjaastada Christiansena, ki je bil strelsko neuspešen enkrat.

Jakov Fak Ruhpolding stopničke | Avtor: Epa Epa

Slovenec je tekmo dobro začel, po prvem strelskem nastopu je bil sedmi, po drugem je napredoval na peto, po tretjem je bil šesti, po zadnjem strelskem postanku - edini med najboljšimi je zadel vse tarče - pa je postal resen kandidat za stopničke

Do cilja je nato zadržal visoko uvrstitev in končal na tretjem mestu, kar je njegova najboljša uvrstitev v tej sezoni. Doslej je bil najboljši sedmi na zasledovalni tekmi v Hochfilznu.

Fak je s stopničkami preprečil trojno norveško zmago, saj je kot četrti Sturla Holm Laegreid zaostal 42,8 sekunde, tudi on pa je zgrešil eno tarčo.

Fak je večino svojih največjih uspehov doslej dosegel prav v posamični preizkušnji, svoje mojstrstvo pa je pokazal tudi danes. Bil je eden izmed le dveh tekmovalcev na celotni tekmi (drugi je bil Romun Raul Flore na 31. mestu), ki je zadel vseh dvajset strelov. Z novo zelo spodbudno tekaško predstavo, kjer je dosegel 20. čas tekmovanja, pa si je zagotovil 27. stopničke v karieri.

"Super dan, končno ponovno na stopničkah. To je odličen občutek. Predvsem brezhibno streljanje, to sem zelo dolgo čakal. Po mojem tudi zelo soliden tek. Škoda, da nisem še močnejši, da bi bil na še višjem mestu, ampak sem vseeno zelo zadovoljen. Se že veselim naslednjih tekem."

Jakov Fak

| Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Slovenski uspeh sta z uvrstitvama med dobitnike točk dopolnila še Anton Vidmar, ki je bil na koncu 22. (+ 3:08,1; 1), in Alex Cisar s 24. mestom (3:27,9; 2). Za oba je bila to najboljša posamična uvrstitev v svetovnem pokalu.

Miha Dovžan je tekmo končal na 57. mestu (+ 6:34,2; 4), Rok Tršan je bil 70. (+ 7:28,0; 2).

"Danes za nas odličen rezultat. Jaka na stopničkah in tudi Toni ter Alex sta bila odlična. Danes je bilo resnično pomembno dobro streljanje in Jakov je bil stoodstoten, ostala dva pa 95-odstotna, kar je vrhunsko. To je naš najboljši rezultat v sezoni, a sem prepričan, da še ni konec."