Šport > Zimski športi
1169 ogledov

Lanišku zmanjkalo pičle 0,3 točke

Anže Lanišek Profimedia
Najboljši slovenski skakalec Anže Lanišek je sobotni zmagi dodal še četrto mesto na nedeljski tekmi v Ruki. Stopničke je zgrešil za 0,3 točke.

Avstrijec Stefan Kraft (304,5 točke ) in Norvežan Halvor Egner Granerud (304,5) sta si razdelila zmago na drugi tekmi v Ruki. Kraft se je na vrh zavihtel s četrtega mesta po prvi seriji, Granerud je bil po polovici tekme peti.

Po prvi seriji je bil v najboljšem položaju Poljak Dawid Kubacki, ki pa je v finalu zmogel le 130 metrov in nazadoval na končno šesto mesto. Kubacki je imel po polovici tekme točko prednosti pred Anžetom Laniškom, ki se je moral tokrat zadovoljiti s četrtim mestom, potem ko je v finalu pristal pri 139 metrih.  Za 0,3 točke ga je v boju za najnižjo stopničko premagal Japonec Naoki Nakamura.

| Avtor: Profimedia Profimedia

Za drugo najboljšo slovensko uvrstitev je tokrat poskrbel Peter Prevc na 15. mestu. Najizkušenejši slovenski skakalec je s 142,5 metra močno popravil vtis iz prve serije, v kateri je imel smolo z razmerami, in pridobil kar osem mest.

Točke svetovnega pokala so osvojili še trije orli. Timi Zajc je končal na 22. mestu, kamor je nazadoval z 18. po prvi seriji. Izgubil je tudi Lovro Kos, z 19. mesta je padel na končno 24. Pri repu trideseterice je na 29. mestu tekmovanje sklenil Domen Prevc.

Od kvalificirane šesterice orlov je v prvi seriji obstal samo Žiga Jelar (41. mesto).

V skupnem seštevku je po uvodnih štirih tekmah sezone Kubacki ubranil rumeno majico vodilnega. Poljski skakalec ima še pet točk prednosti pred Kraftom, Lanišek je tretji s 54 točkami zaostanka za Kubackim, v pokalu narodov pa Slovenci ostajajo na četrtem mestu za Avstrijci, Norvežani in Poljaki.

Skakalce zdaj čaka en prost konec tedna. Sezono bodo nadaljevali od 9. do 11. decembra v nemškem Titisee-Neustadtu.