Šport > Zimski športi
52 ogledov

Kline 15 stotink od medalje

Boštjan Kline smuk St. Moritz EPA
Naslov svetovnega prvaka v smuku je osvojil Švicar Beat Feuz, drugi je bil Kanadčan Erik Guay, tretji pa Avstrijec Max Franz. Najboljši Slovenec Boštjan Kline je končal na sedmem mestu.

Moški smuk se je začel ob predvideni uri (13.30), vendar so ga zaradi megle v zgornjem delu pripravili na skrajšani progi; tekmovalci se tako niso spustili po izjemno strmem začetku, "prostem padcu". Boj za odličja se je začel iz starta kombinacijskega smuka.

Domače navijače je razveselil Beat Feuz, ki je za skoraj štiri desetinke ugnal vso konkurenco in rojakom pripravil dolgo pričakovano slavje v kraljevi smučarski disciplini.

Guay prišel najbližje

Po nastopu prve deseterice sta bila skupaj na prvem mestu Norvežan Kjetil Jansrud in Švicar Patrick Küng, takoj za njima se je zvrstil Boštjan Kline, ki je zaostal za 13 stotink. Slovenec je ugnal oba italijanska favorita Petra Filla in Dominika Parisa.

"Zadovoljen sem z vožnjo. Bila je ena mala napakica, a to je šport, to je življenje," je po nastopu za TV SLO povedal Kline.

Z zmagovalnega odra je Klineta izrinil domačin Beat Feuz, slednji je prepričljivo prevzel vodstvo (-0,39). Na veselje domačih navijačev Feuza ni prehitel niti Kanadčan Erik Guay (+0,12), za njim je ostal tudi Avstrijec Max Franz (+0,37) in prišel na tretje mesto.

Klineta je nato za malenkost ugnal še Norvežan Aleksander Aamodt Kilde (+0,49), a med prvo trojico ni posegel.

Klemen Kosi ni uspel premešati vrstnega reda med najboljšimi (+1,55), na koncu je bil 24. Rok Perko je bil precej počasnejši od Kosija in končal izven prve trideseterice (+3,15) na 38. mestu.

Odlično se je odrezal Miha Hrobat, s številko 34 prišel med prvo petnajsterico, osvojil je 14. mesto (+1,06).