100 ogledov

Kline do prve zmage v karieri

Boštjan Kline
1/5
Moški svetovni pokal v alpskem smučanju se je nadaljeval s skrajšanim smukom v Kvitfjellu, na katerem je svojo prvo zmago dosegel Boštjan Kline.

Na Norveškem je bil na sporedu šesti smuk sezone, sicer ena zadnjih preizkušenj v kraljevski disciplini v letošnjem tekmovalnem obdobju. Zaradi vremenskih razmer so progo skrajšali in štart postavili nižje od prvotnih načrtov.

Najhitrejši je bil Boštjan Kline, ki je prišel do svoje prve zmage v svetovnem pokalu. Za Slovenija je to 78. zmaga na tekmah svetovnega pokala, 24. v moški konkurenci.

V minuli sezoni je bil Kline dvakrat na stopničkah, z drugima mestoma na smuku v Garmisch-Partenkirchnu ter superveleslalomu v Hinterstoderju.

Drugo mesto je osvojil Avstrijec Matthias Mayer (+0,19), tretje pa domačin Kjetil Jansrud (+0,20).

Do točk je prišel še Martin Čater z 29. mestom (+1,34), Klemen Kosi je bil 40. (+1,71), Rok Perko pa mesto za njim (+1,80).

Unovčil občutek za drsenje

Prvi slovenski adut Kline se je po strmini spustil s številko 4, ob vodstvu domačina Aleksandra Aamodta Kildeja. Mariborčan je odlično opravil s progo in ob prihodu v cilj prišel na prvo mesto (-0,72).

Za Slovencem sta precej zaostala tudi Američan Travis Ganong in Avstrijec Max Franz. Bolj se mu je približal svetovni podprvak Erik Guay iz Kanade (+0,25). Ko je za Klinetom zaostal še Norvežan Jansrud (+0,20), se mu je začela nasmihati zmaga.

Vodilni v skupnem smukaškem seštevku Italijan Peter Fill je ostal daleč zadaj (+0,84). Počasnejši do Slovenca je bil tudi svetovni prvak Švicar Beat Feuz (+0,41) in Kline je skoraj lahko že začel slaviti zmago.

Resen napad je uprizoril še Avstrijec Mayer (+0,19) in ob prihodu v cilj zasedel drugo mesto, le stotoinko pred Jansrudom. Tik pod vrh je s številko 48 posegel Nemec Thomas Dressen, vpisal je šesti čas (+0,38).

Od ostalih treh Slovencev je po točkah posegel še Čater (29. mesto; +1,34), medtem ko sta bila Kosi (40. mesto; +1,71) in Perko (41. mesto; +1,80) prepočasna za trideseterico.