Šport > Zimski športi
59 ogledov

Kline z novim vrhunskim rezultatom

boštjan kline EPA
Norvežan Kjetil Jansrud je zmagal na domačem smuku za svetovni pokal v Kvitfjellu. Boštjan Kline je petkovi zmagi dodal sedmo mesto (+0,56).

Slovenski specialist za hitre discipline Boštjan Kline se je na uvodni tekmi v Kvitfjellu veselil prve zmage na tekmah za svetovni pokal. Na startu so bili štirje Slovenci, poleg Klineta še Klemen Kosi (#41), Rok Perko (#44) in Martin Čater (#45).

Smuk je odprl Američan Travis Ganong, ki je vodil do nastopa Avstrijca Vincenta Kriechmayra. S številko tri se je na progo podal najboljši smukač sezone Norvežan Kjetil Jansrud, ki prevzel vodstvo s 74 stotinkami naskoka. Njegov najbližji zasledovalec v posebnem seštevku kraljevske discipline Italijan Peter Fill je zaostal osem stotink in se oddaljil od malega kristalnega globusa.

S številko 11 je prišel na vrsto Boštjan Kline. Začel je dobro in v zgornjem delu, kjer zaradi skrajšane proge v petek ni smučal, zaostal 22 stotink.

Nato je še nekaj dodal in znižal na 14 stotink, do tretjega merjenja pa je zaostanek narasel na slabe pol sekunde (+0,46). V nadaljevanju je izgubil tri desetinke (+0,79), spodaj pa pridobil 23 stotink in zasedel peto mesto (+0,56).

Švicar Beat Feuz je bil pretežni del proge v igri za prevzem vodstva, na koncu pa zaostal 14 stotink in zasedel tretje mesto. Kline je tako izgubil eno mesto, v nadaljevanju pa ga je prehitel še Švicar Carlo Janko.

Po padcu Američana Jareda Goldberga je sledila daljša prekinitev. Od preostalih slovenskih tekmovalcev se je najbolje odrezal Martin Čater, ki je osvojil 23. mesto (+1,45). Rok Perko je zgrešil uvrstitev med najboljšo trideseterico (33. mesto / +1,99), brez točk svetovnega pokala pa je ostal tudi Klemen Kosi (44. mesto / +2,47).