6 ogledov

Mazejeva zapravila veliko prednost

tina maze are veleslalom
1/9
Avstrijka Anna Fenninger (2:26;39) je zmagovalka veleslaloma v Švedskem Åreju. Drugo mesto je osvojila Francozinja Anemone Marmottan (+0,21), tretje pa sta si razdelili Avstrijka Eva-Maria Brem (+0,39) in Švicarka Lara Gut (+0,39). Tina Maze je bila na koncu peta (+0,64).

Najboljša slovenska alpska smučarka Tina Maze je na veleslalomu za svetovni pokal v Aareju z zaostankom 64 stotnik sekunde osvojila peto mesto. Po prvi vožnji je vodila. Zmagala je Avstrijka Anna Fenninger, ki je za 21 stotnik sekunde prehitela Francozinjo Anemon Marmottan, tretji pa sta bili Avstrijka Eva-Maria Brem in Švicarka Lara Gut (+0,39).

Mazejeva je bila edina slovenska finalistka, saj se preostale tri smučarke niso uvrstile v drugo vožnjo. Katarina Lavtar je bila 34. (+ 3,76), Ilka Štuhec 51. (+ 5,92), Tina Robnik pa prvega nastopa ni končala.

Tina je bila v drugi vožnji zadržana

Po prvi vožnji je kazalo, da Mazejevi, olimpijski prvakinji v tej disciplini, šeste stopničke v sezoni ne morejo uiti. Ko je Italijanka Nadia Fanchini, druga po prvi vožnji, v drugem nastopu ob veliki prednosti pri vmesnem času naredila veliko napako, so bili obeti še boljši.

Črnjanka pa je nato smučala bolj zadržano, prednost iz prvega nastopa je hitro začela pojemati, tako da se je na koncu morala zadovoljiti s petim mestom.

"V drugi vožnji je Tina smučala slabo, zadržano. Ne vem, kaj se ji je zgodilo, saj sem jo komaj videl v cilju," je uvodoma za STA povedal vodja ekipe Tine Maze, Andrea Massi, a poudaril, da je njegova varovanka vseeno pokazala, da je prava.

"Absolutno je prava. Danes je bila z naskokom v ospredju v prvi vožnji, drugo vožnjo je slabo interpretirala, kar se ji včasih zgodi. Bolje, da se je to zgodilo v Aareju kot pa v Sočiju. Treba je vzeti stvari tudi pozitivno, imeti dovolj energije za jutrišnji veleslalom in posebej sobotni slalom. Priložnost za odmeven rezultat je bila velika po napaki Fanchinijeve in 21. mestu Marie Höfl-Riesch, ampak je nismo izkoristili," je še povedal Massi.

Fenningerjeva grozi tudi v boju za globus

Vrstni red pri vrhu se je tako v drugi vožnji dodobra spremenil. Olimpijska podprvakinja v veleslalomu Fenningerjeva je z dobro finalno predstavo s sedmega mesta napredovala na najvišjo stopničko in se veselila šeste zmage v karieri in druge v sezoni.

Marmottanova je do drugega mesta prišla z osme pozicije, Gutova je zadržala tretje mesto iz prve vožnje, na tej stopnički pa se ji je malce presenetljivo pridružila Bremova, ki je bila po prvem nastopu 12., z najhitrejšim drugim nastopom pa si je zagotovila sploh prve stopničke v karieri.

Vodilna v skupni razvrstitvi Höfl-Riescheva je z današnjim slabim nastopom še malce izgubila točkovno prednost, saj ima s 1.118 točk le še 67 točk prednosti pred Fennigerjevo. Mazejeva je četrta z 859 točkami, za tretjo, Tino Weirather iz Liechtensteina, ki zaradi poškodbe v tej sezoni ne bo več tekmovala, zaostaja za 84 točk.