641 ogledov

Štuhčeva brez finala v Cortini d'Amepzzo

ilka štuhec Epa
Boj za mali kristalni globus ostaja odprt.

Avstrijka Nina Ortlieb je zmagala na predzadnjem superveleslalomu za dekleta v sezoni 2019/2020 v La Thuileju. Drugo mesto je z minimalnim možnim zaostankom osvojila Italijanka Federica Brignone (+0,01), tretja je bila nosilka rdeče majice Švicarka Corinne Suter (+0,07). Ortliebova je prišla do prve zmage v svetovnem pokalu.

Avstrijka je pretekli konec teden s tretjim mestom na smuku prišla do prvih stopničk v svetovnem pokalu v karieri, danes pa je hči Patricka Ortlieba, olimpijskega smukaškega prvaka na igrah leta 1992 v Albertvillu, prismučala še do premierne zmage. Pred tem je samo še petkrat končala v najboljši deseterici.

Brignonejeva je z drugim mestom zaostanek za Suterjeva znižala na 19 točk, kar pomeni, dabi si z zmago v Cortini d'Ampezzo lahko zagotovila mali kristalni globus, četudi bi Švicarka tekmo končala na drugem mestu.

Ilka Štuhec je imela startno številko osem. V zgornjem delu je smučala zelo previdno in si že do prvega merjenja vmesnega časa pridelala 1,27 sekunde zaostanka.

Razlika je v nadaljevanju še naraščala, sprva na 1,34, nato na 1,74 sekunde. V cilju je zaostanek za tedaj vodilno smučarko znašal 2,15 sekunde, kar je Štuhčevo uvrščalo na zadnje mesto med uvrščenimi tekmovalkami.

Štuhčeva bi morala osvojiti najmanj 20 točk (13. mesto), če bi želela ohraniti teoretične možnosti za nastop na finalu sezone v Cortini d'Ampezzo, a ji to ni uspelo, saj je tekmo končala na 23. mestu (+2,15).

Točke svetovnega pokala je osvojila tudi Maruša Ferk (startna številka 50), ki je bila 26. (+2,32).