31 ogledov

Nemke ponovile scenarij s Pokljuke

Laura Dahlmeier Nemčija štafeta Ruhpolding EPA
Nemška ženska biatlonska štafeta je prišla do svoje druge zmage v sezoni.

Ženska biatlonska reprezentanca Nemčije (1:09:53,0/6) je zmagala na današnji preizkušnji svetovnega pokala v Ruhpoldingu. Francozinje so na drugem mestu za njimi zaostale le za 3,5 sekunde (0+7), tretje pa so bile Norvežanke (+4,5/0+1). Slovenija ni imela svojih predstavnic na startu.

Tudi na prvi štafetni preizkušnji v letošnji sezoni, decembra na Pokljuki, sta bili na prvih dveh mestih reprezentanci Nemčije in Francije, na Pokljuki so bile tretje Ukrajinke, ki so tokrat z zaostankom 8,8 sekunde osvojile četrto mesto (0+3), pred njih so se uvrstile Norvežanke. Spet so razočarale Rusinje, ki so nastopile tudi z dvema mladinkama. Tekmo so končale šele na 13. mestu.

V razburljivem obračunu so bile pred 12.000 gledalci na koncu najhitrejše nemške biatlonke, ki so tokrat nastopile v postavi Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Preuss in Laura Dahlmeier. Francozinje, za katere so nastopile Anais Chevalier, Justine Braisaz, Anais Bescond in Celia Aymonier so za njimi zaostale 3,5 sekunde, le sekundo za njimi pa je v cilj prišla norveška reprezentanca s Kaio Woeien Nicolaisen, Hildo Fenne, Tiril Eckhoff in Marte Olsbu.