Šport > Zimski športi
8721 ogledov

Dinastija Prevc piše zgodovino smučarskih skokov

Nika Prevc Profimedia
Nika Prevc je osvojila naslov mladinske svetovne prvakinje, slovenski uspeh pa je z drugim mestom dopolnila Taja Bodlaj.

Slovenska smučarska skakalka Nika Prevc (240,5 točke), mlajša sestra bratov Prevc, je na mladinskem svetovnem prvenstvu v poljskih Zakopanah zanesljivo osvojila naslov svetovne prvakinje.

Nika Prevc | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Da je bila slovenska prevlada popolna, je poskrbela še Taja Bodlaj (230,5) z naslovom podprvakinje, Jerneja Repinc Zupančič (220,1) pa je bila peta.

Poleg omenjene trojice je na MSP nastopila še Nika Vetrih (162,1 točke), ki je SP končala na 22. mestu.

Nika Prevc in Taja Bodlaj sta tako na Poljskem ponovili izjemen dosežek svojih rojakinj Nike Križnar in Eme Klinec, zdaj dveh izmed najboljših skakalk sveta, ki sta na MSP leta 2018 v Kanderstegu prav tako Sloveniji priskakali dvojno zmago.

| Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter