7 ogledov

Peter Prevc tokrat tudi za dvema Slovencema

peter prevc EPA
Pet slovenskih skakalcev bo nastopilo na jutrišnji tekmi v Lillehammerju.

Kvalifikacije na smučarski skakalnici v Lillejammerju je prepričljivo dobil Nemec Markus Eisenbichler, ki je za več kot 11 točk premagal drugouvrščenega rojaka Richarda Freitaga , tretji pa je bil vodilni na norveške turneji in v svetovnem pokalu Avstrijec Stefan Kraft .

Os slovenskih orlov se je tokrat najboljše odrezal Jernej Damjan , ki je zasedel 11. mesto. Le dve mesti slabši je bil, Anže Lanišek , Peter Prevc pa se je uvrstil na 14. mestu. Domen Prevc , ki se je na tekme svetovnega pokala vrnil po krajšem premoru, med svetovnim prvenstvom in norveško turnejo je treniral, je zasedel 33. mesto, na tekmo pa se je z uvrstitvijo na 37. pozicijo uvrstil še Jurij Tepeš . Manj uspešna sta bila v kvalifikacijah tokrat Anže Semenič in Nejc Dežman .

Jutrišnja tekma se bo začela ob 17. uri.