33 ogledov

Polom slovenskih deskarjev na SP

Rok Marguč Winterberg paralelni slalom EPA
Paralelni veleslalom se je končal z avstrujskim uspehom, Slovenci brez izločilnih bojev.

Paralelni veleslalom deskarjev na snegu na svetovnem prvenstvu v Sierri Nevadi se je v moški konkurenci razpletel po željah Avstrijcev, ki so zasedli prvi dve mesti. Zmagal je Andreas Prommegger pred Benjaminom Karlom. Bron je osvojil Švicar Nevin Galmarini. Slovencev ni bilo v izločilnih bojih.

Najbližje finalnim bojem je bil Rok Marguč, ki je v kvalifikacijah zasedel 21. mesto. Jure Hafner je bil 28., Tim Mastnak in Črt Ikovic sta že v prvi kvalifikacijski vožnji naredila napako, Mastnak je prišel do cilja in zasedel 39. mesto, Ikovic pa je bil diskvalificiran.

Pri dekletih je Gloria Kotnik zasedla 28., Iva Polanec pa 31. mesto. Slavila je Čehinja Ester Ledecka pred Švicarko Patrizio Kummer in Rusinjo Jekaterino Tudegeševo.