Šport > Zimski športi
285 ogledov

Slovenska ničla v Leviju: "Nismo začeli po željah"

Ana Bucik Epa
Slovenske smučarke so ostale brez točk na uvodni slalomski tekmi svetovnega pokala v Leviju. Vse štiri so z nastopi končale že po prvi vožnji. Ana Bucik in Andreja Slokar sta odstopili, Neja Dvornik (31. mesto) in Nika Tomšič (56.) pa sta bili prepočasni.

Petra Vlhova je zmagovalka slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Leviju. Slovakinja je bila za šestega severnega jelena najhitrejša že v prvi vožnji. Najbolj se ji je približala Nemka Lena Dürr (+1,41). Finale je minil brez slovenskega pridiha.

Nobena od štirih Slovenk se ni uvrstila v finale. V nedeljo bo na sporedu še en slalom.

Izide tekme si lahko ogledate TUKAJ.

Avstrijka Katharina Liensberger (+1,55), četrta na prvi progi, je bila na koncu tretja. Najboljša slalomistka minule zime Američanka Mikaela Shiffrin (+1,70) je bila četrta. Po prvi vožnji je bila tretja.

| Avtor: Profimedia Profimedia

Vlhova, ki je odpeljala sijajno finalno vožnjo, se je po številu zmag v Leviju izenačila s Shiffrin, obe imata po novem šest slalomskih zmag na finskem prizorišču. Vlhova je osvojila jubilejno 20 slalomsko zmago v svetovnem pokalu.

Na startu prve vožnje prvega ženskega slaloma sezone so bile štiri Slovenke. Andreja Slokar in Ana Bucik sta odstopili, Neja Dvornik, ki je za razliko od izkušenejših Bucik in Slokar prvo vožnjo prevozila od starta do cilja, je na 31. mestu za sedem stotink sekunde zapravila še eno vožnjo. Nika Tomšič je uspešno končala prvo vožnjo, a je bil njen zaostanek 5,28 sekunde (56.) prevelik za še en nastop.

"Res je, nismo začeli tako, kot bi si želeli, predvsem tako, kot bi si punce zaželele, pa do neke mere tudi zaslužile," je bil po za Slovenke neugodnem razpletu prve vožnje razočaran novi trener ženske ekipe Grega Koštomaj, ki je v svoji karieri spremljal smukaški vzpon Ilke Štuhec.

Koštomaj ni bil povsem nezadovoljen s prikazanim. "Sekcije posameznih punc so bile zelo dobre. Andrejina strmina, Anina ravnina obetata boljši nastop jutri. Na tem bomo skušali graditi. Treba je pozitivno gledati naprej, Neji se žal ni izšlo za nekaj stotink, pa tudi premalo odločno se je pognala iz startne hišice, mlada Nika pa se z visoko številko ni najboljše znašla po celi progi, preveč je bila zadržana. Jutri je nov dan, z dvignjeno glavo gremo naprej in upamo na boljši izplen."