Šport > Zimski športi
254 ogledov

Popolna prevlada Švicarjev, Odermatt se ni naprezal

Odermatt Epa
Najboljši supervelesalomist na svetu Marco Odermatt je finalno tekmo sezone v tej disciplini končal na petem mestu. Prva tri so osvojili njegovi rojaki.

Švicar Marco Odermatt je drugo leto po vrsti osvojil superveleslalomski seštevek svetovnega pokala alpskih smučarjev v iztekajoči se sezoni 2023/24. To je njegov tretji globus v sezoni. Že je osvojil velikega za skupno zmago ter malega veleslalomskega. Zagotovil si je najboljše izhodišče tudi v boju za smukaški globus. Tega bodo podelili v nedeljo.

Zadnji alpski smučar, ki je osvojil vsaj štiri kristalne globuse svetovnega pokala v eni sezoni, je bil avstrijski as Hermann Maier v letih 2000 in 2011, ko je v obeh sezonah osvojil skupni seštevek ter seštevke smuka, veleslaloma in superveleslaloma.

Odermatt se na zadnjem superveleslalomu ni uvrstil na zmagovalni oder. Tekmo je končal na petem mestu, z zaostankom 64 stotink sekunde.

Švicarji so prevlado potrdili s trojno zmago. Zmagal je Stefan Rogentin pred rojakom Loicom Meillardom (+0,03), švicarsko zmagoslavje pa je s tretjim mestom zaokrožil Arnaud Boisset (+0,15).

| Avtor: Epa Epa

Edini ne-Švicar v prvi peterici je bil Francoz Cyprien Sarrazin (+0,59). Najboljši Avstrijec je bil Vincent Kriechmayr na šestem mestu (+0,76), ki je imel papirnate možnosti za malo kroglo, te bi se uresničile le ob njegovi najboljši predstavi in neuspehu Odermatta. Ta scenarij se ni zgodil. Odermatt, ki je sezono končal s 495 točkami v seštevku, je avstrijskega tekmeca premagal za 86 točk.

Tretji v seštevku discipline, prav tako Avstrijec, Raphael Haaser je za izjemnim Odermattom zaostal 224 točk.

Na startu ni bilo Slovencev. Miha Hrobat bo nastopil v nedeljo na smuku.