Šport > Zimski športi
61 ogledov

Shiffrinova v dveh dneh hitrejša za 5,72 s

shiffrin hansdotter strachova EPA
Mikaela Shiffrin je po rekordni predstavi v soboto dobila še drugi zaporedni slalom v Aspnu. Tokrat je najbližjo zasledovalko ugnala za 2,65 sekunde. Slovenke brez finala.

Mikaela Shiffrin je v soboto slavila s prednostjo treh sekund in sedmih stotink, v nedeljo pa je drugouvrščeno Frido Hansdotter ugnala za 2,65 sekunde. Tretja Sarka Strachova je zaostala 2,90 sekunde. Nastopile so tudi tri Slovenke: Katarina Lavtar je bila 41., Maruša Ferk 50., Ana Bucik pa je bila diskvalificirana (55. čas).

Finalna vožnja:

Prva smučarka, ki je v drugi vožnje resneje opozorila nase, je bila Francozinja Anne-Sophie Barthet, ki je z najboljšim časom do tega trenutka prevzela vodstvo z 62 stotinkami naskoka pred Julio Gruenwald. Barthetovo je z dobro predstavo v spodnjem delu proge prehitela Charlotte Chable

Švicarka je ostala v vodstvu do nastopa Carmen Thalmann. Slednja je pridobila kar nekaj mest, dokler je ni s prvega mesta izrinila Erin Mielzynksi. Sledili so nastopi petih najboljših slalomistk.

Petra Vlhova ni prevzela vodstva, si je pa s svojo vožnjo zagotovila svojo najboljšo uvrstitev na tekmi za svetovni pokal. Odličen zgornji del je uspel Fridi Hansdotter, ki je tudi v nadaljevanju proge stopnjevala ritem in ciljno črto presmučala s 76 stotinkami prednosti. Sarka Strachova je zaostala četrt sekunde in si zagotovila uvrstitev na zmagovalni oder.

Na vrhu je stala samo še Mikaela Shiffrin. Zaradi napake takoj po startu je do prvega merjenja vmesnega časa izgubila dve desetinki, do drugega je desetinko pridobila, v cilj pa prismučala z 2,65 sekunde prednosti in se veselila druge zaporedne zmage v Aspnu, 15. na slalomih za svetovni pokal.

Prva vožnja

V startni hišici so bile tudi tri slovenske predstavnice. Katarina Lavtar je nastopila s številko 34 in z zaostankom večjim od petih sekund ostala brez uvrstitve v finale (41. mesto). Podobno neuspešna je bila Ana Bucik, ki je v cilj prismučala  z več kot šestsekundnim zaostankom (+6,49) in vpisala 55. čas.. Maruša Ferk je bila 50. (+5,66)

Drugi slalom letošnje sezone je odprla Veronika Velez Zuzulova, ki ni prišla do cilja, prvi uradni čas pa je vpisala Švedinja Maria Pietilae-Holmner. S številko tri se je z belo strmino spoprijela Frida Hansdotter, ki je bila od rojakinje hitrejša natanko šest desetink, nato pa je sledil težko pričakovani nastop sobotne zmagovalke.

Shiffrinova si je do prvega merjenja vmesnega časa prismučala 18 stotink naskoka, do drugega je prednost narasla na 97 stotink, v cilj pa je aktualna dobitnica malega kristalnega globusa pripeljala s prednostjo 1,99 sekunde. Američanki se je s startno številko pet na 1,69 sekunde približala Sarka Strachova.

V nadaljevanju so tekmovalke kot po tekočem traku zaostajale za Američanko, le redke preostale članice elitne jakostne skupine pa so se ji približale na manj kot tri sekunde. S startno številko 14 je to uspelo Michaeli Kirchgasser, ki se je z zaostankom +2,76 zavihtela na deveto mesto. Erin Mielzynksi (#15) je bila 13. (+2,57).

Odlična vožnja je uspela Petri Vlhovi (#25), ki se je z zaostankom slabih dveh sekund in pol (+2,39) prebila na četrto mesto. Manj kot tri sekunde sta zaostali še Emelie Wikstroem (+2,73) in Irene Curtoni (+2,80).