Šport > Zimski športi
6702 ogledov

Zvezda je rojena: Slokarjevi uspel izjemen podvig

andreja slokar Profimedia
Mlada slovenska smučarka Andreja Slokar je z drugim časom finalne vožnje slaloma na SP v Cortini osvojila peto mesto (+2,67), kar je njena najboljša uvrstitev v karieri.

Naslov svetovne prvakinje je osvojila Avstrijka Katharina Liensberger, ki je ubranila vodstvo po polovici tekme in na koncu za okroglo sekundo ugnala Slovakinjo Petro Vlhovo (+1,00). Bron je pripadel branilki naslova Američanki Mikaeli Shiffrin (+1,98).

| Avtor: Epa Epa

Andreja Slokar se je v finalu s 17. mesta prebila na peto (+2,67). Z drugim časom finalne vožnje se je 23-letnica na trenutke celo spogledovala z odličjem, a so bile vodilne štiri smučarke premočne.

"Sem res jezna za napako v prvem teku, tudi drugi tek sem odpeljala korektno, ampak še vedno je bilo veliko napak. Seveda, naredila bom najboljši rezultat v karieri, ampak vem, da lahko naredim še več," je v prvi izjavi za TV Slovenija dejala Slokarjeva.

Ob tem je tudi dodala, da je krasno na rdečem stolu vodilne. Na njem je sedela drugič v karieri, potem ko je v Kranjski Gori na veleslalomu, ki ga je končala na 19. mestu, sedela na stolu vodilne pičlih 20 sekund. A zdaj se ji je posrečilo to še na slalomu.

andreja slokar | Avtor: Epa Epa

Najboljša Slovenka po prvi vožnji Ana Bucik je napadala s petega mesta, kjer je imela zgolj 15 stotink zaostanka za zmagovalnim odrom, žal pa se ji druga vožnja ni tako posrečila, izgubila je štiri mesta in pristala na devetem (+3,39).

ana bucik | Avtor: Epa Epa

Neja Dvornik, 44. na startu, si je v prvi vožnji nabrala prevelik zaostanek (4,63 sekunde), da bi lahko bila del najhitrejših 30. V drugi vožnji bi morala nastopiti po najboljši trideseterici, a se za to ni odločila.

Že po prvi vožnji so bili zaostanki na precej zahtevni podlagi presenetljivo veliki. Vlhova je edina na prvi progi zaostajala manj kot sekundo, tri desetinke za kasnejšo zmagovalko. Tretja Holdenerjeva je bila 1,24 sekunde počasnejša. Bucikova na petem mestu je za zgolj 15 stotink zaostajala za zmagovalnim odrom. A se Novogoričanki drugi nastop ni v celoti posrečil.

Na koncu je 23-letna Liensbergerjeva, ki je bila skupaj z Italijanko Marto Bassino zmagovalka paralelnega veleslaloma, s prednostjo ene sekunde pred Vlhovo osvojila svojo prvo veliko slalomsko zmago na največjih tekmah. Veleslalom je končala na tretjem mestu za bron.

Vlhova, ki jo trenira trener slovenske šampionke Tine Maze Livio Magoni, pa je bila kar 98 stotink hitrejša od Shiffrinove, ki je na prvenstvu v Cortini d'Ampezzo prišla do svoje še četrte medalje, sicer pa skupno 11. na svetovnih prvenstvih.

Na startu sta bili tudi Meta Hrovat, ki je odstopila na prvi progi, Neja Dvornik pa je po 34. mestu v prvi vožnji nastop v finalu izpustila.