Šport > Zimski športi
34 ogledov

Slovenski orel spet na stopničkah

Bor Pavlovčič EPA
Na drugi tekmi celinskega pokala v norveški Reni v smučarskih skokih je Bor Pavlovčič s tretjim mestom znova skočil na oder za zmagovalce

Zmagal je Avstrijec Clemens Aigner z novim rekordom skakalnice, ki zdaj znaša 146,5 metra, Drugi skok je bil dolg 139,5 metrov, z 283,4 točke pa je slavil pred rojakom Danielom Huberjem s 146 in 138,5 metra ter 276,1 točke.

Mlada slovenska skakalca, 18-letni Bor Pavlovčič in 19-letni Tilen Bartol, ki je bil tokrat peti, sta po sobotnem drugem in tretjem mestu danes skoraj ponovila uspeh. Pavlovčič je za tretje mesto dosegel skoka 139 in 128,5 metra ter 260 točk.

Bartol je v prvi seriji zapravil možnosti za višjo uvrstitev, saj je bil s 131 metri na 12. mestu, v finalu pa je s tretjo daljavo, 142 metri in skupnim zbirom 256,6 točke napredoval na 5. mesto. Deseterico je zaokrožil Jaka Hvala z 245,1 točke. Tik za njim je po slabšem finalnem skoku na 11. mestu z 240,3 točke končal Cene Prevc, točke je na 28. mestu ujel še Rok Tarman, medtem ko je Miran Zupančič na 34. mestu ostal brez njih.

Zupančič tako ni izkoristil priložnosti za ponoven prevzem vodstva v skupnem seštevku pokala, potem ko je prost vikend dobil Nejc Dežman. Kranjčan pred zadnjimi štirimi tekmami ostaja na vrhu z 862 točkami, Zupančič jih ima 847, tretji je Aigner z 831 točkami. Prihodnjo teden bodo tekmi celinskega pokala gostile Zakopane.