Šport > Zimski športi
26 ogledov

Stoodstotna Gwizdonova 1., Gregorinova 8.

Gwizdon Nove Mesto SP svetovno prvenstvo 10 km zasledovanje EPA
Slovenska biatlonka Teja Gregorin je na sprinterski tekmi svetovnega pokala v Sočiju z eno zgrešeno tarčo zasedla osmo mesto. Za zmagovalko, Poljakinjo Magdaleno Gwizdon (brez zgrešenih tarč), je zaostala 44,8 sekunde. Andreja Mali je bila 40. (+2:32,0/0).

Drugo mesto na 7,5 kilometra dolgi progi je osvojila Slovakinja Anastasija Kuzmina (+10,2/1), tretje pa Norvežanka Tora Berger (+13,7/1). Po polurni prestavitvi začetka ženskega sprinta zaradi goste megle, ki se je spustila nad Krasnajo Poljano, je na zadnji tekmi posameznic v ruskem Sočiju zmagala Poljakinja Magdelena Gwizdon.

Za strelsko zanesljivo Gwizdonovo se je na drugo mesto zavihtela Kuzmina, tretje mesto pa je osvojila skupna zmagovalka letošnjega svetovnega pokala Bergerjeva. Slednja je zbrala že 1165 točk, na drugem mestu je Belorusinja Darja Domračeva z 848 točkami, na tretjem pa Nemka Andrea Henkel (742).

Teja Gregorin se je z osmim mestom enajstič v sezoni zavihtela med deseterico, strelska napaka v stoječem položaju pa jo je stala še višje uvrstitve.

"To je nekako pričakovana rezultatska slika za formo, ki jo trenutno držim. Tekaško gre vedno bolj navzgor, strelsko pa ne zmorem stoodstotnega izkupička. Zaradi megle so prestavili start tekme, vendar je bila resnična ovira za nas na progi sneženje. Razmere so se zelo spreminjale, saj je zapadlo več kot pet centimetrov snega. Želela sem si le, da izpeljejo tekmo, ker sem spet čutila priložnost. Z vsako uvrstitvijo med deset sem zadovoljna, končno pa si želim tudi že na stopničke. Očitno bo ta cilj ostal za finale v Hanti Mansijsku," je razkrila želje Gregorinova.

S stoodstotnim strelskim izkupičkom se lahko pohvali Andreja Mali, ki pa ji težka proga in vremenske razmere niso šle preveč na roko, zato se je morala zadovoljiti s 40. mestom in eno točko svetovnega pokala. Gregorinova je obdržala skupno 13. mesto (583 točk), Malijeva pa je 39. (126 točk).

V nedeljo se bodo v Sočiju pomerile še ženske štafete na 4 x 6 km. Med njimi ne bo Slovenk, ki so zadnjo letošnjo štafetno ekipo sestavile za nastop na svetovnem prvenstvu.