5270 ogledov

Štuhčeva še enkrat zablestela

Ilka Štuhec Epa
Slovenska smučarka Ilka Štuhec je potrdila status ene izmed favoritk na zadnji smukaški preizkušnji sezoni v Soldeuu.

Najboljša slovenska smukačica Ilka Štuhec je dosegla drugi čas drugega treninga smuka na finalu svetovnega pokala alpskih smučark v Soldeuu v Andori.

Za Avstrijko Nino Ortlieb, ki je bila najhitrejša, je zaostala 64 stotink sekunde. Tretja je bila Italijanka Sofia Goggia (+1,17), ki je še četrtič v karieri že osvojila skupni smukaški seštevek.

Ilka Štuhec Zaključek sezone Šport Štuhčeva potrdila odlično formo pred finalnim smukom sezone

Štuhčeva ima s 451 točkami že zagotovljeno drugo mesto v smukaški razvrstitvi. Mali kristalni globus si je že na tekmi v norveškem Kvitfjellu predčasno zagotovila letos težko premagljiva Italijanka Sofia Goggia, ki je dobila pet od osmih tekem v kraljevski disciplini.

Za tretje mesto se teoretično poteguje še osem tekmovalk.