Tina stopnjuje formo: prvič med deset

tina maze cortin d'ampezzo superveleslalom
1/8
Reuters
Avstrijka Elisabeth Görgl je zmagovalka superveleslaloma v Cortini d'Ampezzo. Drugo mesto je osvojila Nemka Maria Höfl-Riesch (+0,04), tretje pa Avstrijka Nicole Hosp (+0,34). Tina Maze je s šestim mestom (+0,92) dosegla najboljši rezultat na superveleslalomih v letošnji sezoni.

Tina Maze je četrti superveleslalom olimpijske sezone 2013/14 končala na šestem mestu (+0,92), kar je njen najboljši rezultat sezone v tej disciplini. V Beaver Creeku je bila 14., v Lake Louisu13., v St. Moritzu pa ni prišla do cilja.

"V določenih delih smučam dobro, ampak tega mi danes ni uspelo v celoti opraviti, so pa še trije dnevi in je šesto mesto vsekakor dobra baza za nadgraditi. Počutim se dobro, težko pa mi je čakati tekme, ker nimam takšnih rezultatov, kot bi si jih želela. Tu so štirje dnevi, želim si jih opraviti, kar se da dobro. Začela sem solidno, v naslednjih dneh pa bi si želela narediti še korak naprej," je za STA dejala Mazejeva, o razpletu na vrhu pa je dejala: "Liz je očitno veliko tvegala in opravila dobro delo. Mislim, da je dobra smučarka, to se ve, Maria tudi, nekako pričakovani razplet, nisem prav nič presenečena nad tem."

Dober obet pred Sočijem, veseli tudi za Ferkovo

Šesto mesto v disciplini, v kateri je Mazejeva lani na SP v Schladmingu osvojila zlato kolajno in mali kristalni globus, je dober obet pred olimpijskimi igrami v Sočiju, ki se začnejo 7. februarja. Točke je osvojila še ena slovenska predstavnica, in sicer Maruša Ferk, ki je zasedla 22. mesto (+2,10).

"Seveda smo zadovoljni, to so njene prve superveleslalomske točke. Že v Altenmarktu je na superkombinacijskem superveleslalomu nakazovala dvig forme. Današnja vožnja je bila zelo v redu, navkljub visoki startni številki. Sicer je naredila nekaj manjših napak, a zaostanek ni bil velik," je bil zadovoljen glavni trener ženskih ekip Andrej Možina.

Odlično formo je po zmagi na smuku v Altenmarktu potrdila Avstrijka Elisabeth Görgl, ki je osvojila šesto zmago za svetovni pokal, drugo v letošnji sezoni. Drugo mesto na današnji tekmi je pripadlo vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala, Nemki Marii Höfl-Riesch, medtem ko Švicarka Lara Gut ni upravičila rdeče majice vodilne v superveleslalomski razvrstitvi, saj je končala šele na 19. mestu (+1,90).

Mazejeva tretja le nekaj trenutkov, Görglova premočna

Superveleslalom v Cortini d'Ampezzo je odprla Američanka Laurenne Ross, ki pa ji nastop ni najbolje uspel, saj so jo tekmovalke prehitevale kot po tekočem traku. Prva je nase opozorila še ena Američanka Stacey Cook, ki je vodila vse do nastopa Görglove. Ta je prevzela vodstvo z več kot sekundo prednosti, nato pa se ji je na 34 stotink približala rojakinja Nicole Hosp.

Mazejeva je nastopila s številko 19 in po prvem merjenju vmesnega časa zaostajala sedem stotink. Pri drugem je zaostanek narasel na 34, pri tretjem pa na 64 stotink. Črnjanka je v spodnjem delu proge izgubila še slabe tri desetinke in se zavihtela na tretje mesto (+0,92). Tam pa ni ostala dolgo, saj je že naslednja nastopila Tina Weirather, ki jo je potisnila na četrto mesto, hitrejša od nje pa je bila tudi Avstrijka Anna Fenninger.

Med Fenningerjevo in Weiratherjevo je nastopila Höfl-Riescheva, ki je najbolj ogrozila vodstvo Görglove, a zaostala pičle štiri stotinke. S številko 49 je med zadnjimi nastopila tudi Maruša Ferk, ki je zaostala dobri dve sekundi in pristala na 22. mestu.