Šport > Zimski športi
37 ogledov

Velta svetovni prvak, Prevc 13.

peter prevc falun sp EPA
Rune Velta je zmagovalec uvodne tekme SP na srednji skakalnici. Severin Freund je osvojil srebro, Stefan Kraft pa bron. Petru Prevcu se napad v drugi seriji ni obrestoval, zasedel je 13. mesto.

Slovenski smučarski skakalci so na svetovnem prvenstvu v Falunu na srednji skakalnici doživeli pravi mali polom. Najboljši je bil Peter Prevc (92,0/87,5 m), ki je osvojil 13. mesto. Zmagal je Norvežan Rune Velta (95,5/95,5 m) pred Nemcem Severinom Freundom (95,5/96,0 m) in Avstrijcem Stefanom Kraftom (95,0/95,0 m).

Nejc Dežman (89,5/88,0 m) je bil 20., Jernej Damjan pa 23. (87,5,/90,5 m). Jurij Tepeš (83,5 m) je tekmovanje kot 42. končal že v prvi seriji.

"Skok po prvi seriji je bil edini približek skoka na tej skakalnici. V drugi seriji sem skušal še nekaj dodati, a se ni izšlo," je za TV Slovenija povedal Prevc, ki je na tekmi branil bronasto medaljo z zadnjega prvenstva v Val di Fiemmeju in dodal, da gre res za posebno skakalnico, ki ima dolg radij in dolgo mizo.

Tepeš je kljub izpadu v prvi seriji dejal, da rezultat ni tragedija, z nastopom pa ni bil zadovoljen niti Damjan, ki je priznal, da za skakalnico v Falunu ni imel pravega odgovora.

Napad se ni posrečil (druga serija)

Jernej Damjan je v finalni seriji skočil nekoliko bolje (90,5 m) kar ga je v tistem trenutku poneslo na drugo mesto. Nejc Dežman bi moral za prevzem vodstva skočiti prek 90 metrov, kar mu ni najbolje uspelo (88,5 m), zato je izgubil nekaj mest, prehitel pa je Damjana.

Pred nastopm zadnjega slovenskega predstavnika je vodstvo prevzel aktualni prvak Anders Bardal (91,5 m).Richard Freitag je bil nekoliko krajši (90,5 m), nato pa je sledil nastop Petra Prevca. ''Pero mišica'' se je agresivno pognal v smučino, saj bi za osvojitev kolajne potreboval odličen skok, napad pa se mu ni najbolje posrečil (87,5 m) in najboljši skakalec sezone je nazadoval po lestvici.

Prevc šesti, trije orli v finalu (prva serija)

Od slovenskih predstavnikov je s številko 29 prvi nastopil Nejc Dežman, ki je skočil 89,5 metra in za vodilnim Klemensom Muranko zaostal za 3,4 točke, kar je zadostovalo za trenutno peto mesto.

Kmalu za njim se je v smučino podal Jurij Tepeš. Ljubljančan je sam priznal, da se je nekoliko srečno uvrstil na tekmo, tokrat pa je se mu je nastop povsem ponesrečil in s 83,5 metra se je predčasno poslovil od tekmovanja. Pred Tepešem je nastopil aktualni svetovni prvak Anders Bardal, ki je z odličnim skokom zasedel drugo mesto.

Sledil je nastop Jerneja Damjana, ki prav tako ni prikazal tega, kar zna. S 87,5 metra si je resda zagotovil nastop v finalu, a sodeč po odzivu z dosežkom, razumljivo, ni bil zadovoljen.

Tik pred Dežmana se je uvrstil Kamil Stoch, povsem pa ga je polomil Noriaki Kasai, ki so mu po odrivu zanihale smuči in sanje o vrhunski uvrstitvi so splavale po vodi. Slabo je nastopil tudi Michael Hayboeck. Roman Koudelka je pristal pri 93,5 metra. Svetovni rekorder Anders Fannemel je bil nekoliko krajši (92 m).

Severin Freund je z odličnim skokom (95,5 m) pristal na drugem mestu. Tudi Stefan Kraft zlahka prek 90 metrov (95 m), s čimer je Freunda potisnil na tretje. Na vrhu je ostal samo še Peter Prevc, ki bi za prevzem vodstva potreboval 97 metrov, pristal pa je pri 92,5, kar je zadostovalo za šesto mesto.