Šport > Zimski športi
798 ogledov

Slovenci po odpovedi finala do lepega moštvenega uspeha

Anže Lanišek Profimedia
Trije Slovenci med najboljšo deseterico na posamični tekmi v Lahtiju, zadnji postojanki svetovnega pokala pred finalom sezone v Planici.

Japonec Ryoyu Kobayashi (145,9 točke) je zmagovalec tekme svetovnega pokala v Lahtiju, kjer so zaradi spremenljivih vetrovnih razmer opravili samo eno serijo. Drugo mesto je osvojil Avstrijec Stefan Kraft (141,8), tretji pa je bil Nemec Karl Geiger (137).

Uvrstitve med najboljšo deseterico so se veselili trije slovenski predstavniki. Najboljši orel je bil Anže Lanišek (133,7) na petem mestu, Timi Zajc  (128,9) je osvojil sedmo, Lovro Kos (122,3) pa osmo mesto.

Brez točk svetovnega pokala sta ostala Domen Prevc (39. mesto) in Rok Masle (43. mesto).

"Spet sem pokazal dobre skoke. Za kaj več mi je zmanjkalo mogoče malce sreče. Najbolj pa me veseli dejstvo, da je forma še vedno v vzponu. Veselim se že Planice."

Anže Lanišek

Žiga Jelar se je po obisku bolnišnice v Lahtiju odločil, da se zaradi bolezni in suma na bakterijsko okužbo že v soboto vrne v domovino in v miru okreva ter se pripravi na finale sezone prihodnji konec tedna v Planici.

Medtem ko se je skupnemu zmagovalcu svetovnega pokala, Norvežanu Halvorju Egnerju Granerudu (68,8) nastop povsem ponesrečil in je zasedel šele 46. mesto. To pomeni, da bo Peter Prevc sam obdržal zgodovinski rekord po številu zmag v eni sezoni, ko je v šampionski sezoni nanizal kar 15 zmag.

"Kljub težkim razmeram smo imeli tri fante med najboljšo deseterico, kar je zelo soliden rezultat. Jutri odhajamo domov, v sredo proti Planici. Mislim, da že vsi komaj čakamo finale svetovnega pokala."