19 ogledov

Zmaga Hirscherja, Kranjec do točk

Marcel Hirscher veleslalom Garmisch EPA
Alpski smučarji so se v Garmisch-Partenkirchnu še šestič v tej zimi merili za točke na specialnih veleslalomih.

Na šesteh veleslalomu sezone je zmagal najboljši smučar zime Avstrijec Marcel Hirscher. Drugo mesto je pripadlo Švedu Mattsu Olssonu (+1,50), Nemec Stefan Luitz (+1,95) je bil tretji.

Vodilni po 1. vožnji Francoz Alexis Pinturault, ki je bil na prvi progi za devet stotink sekunde hitrejši od Hirscherja, je v finalu klonil pod pritiskom ter pristal z zaostankom 2,05 sekunde pod stopničkami na četrtem mestu.

Edini slovenski predstavnik v finalu Žan Kranjec si je za šest mest izboljšal svojo uvrstitev iz prve vožnje in je tekmo končal na 23. mestu.

Hirscher, vodilni v seštevku sezone, v slalomskem in veleslalomskem seštevku, je vpisal svojo 20. zmago na veleslalomih v svetovnem pokalu ter še stoto avstrijsko moško veleslalomsko zmago v svetovnem pokalu. Vsega skupaj ima Salzburžan v svetovnem pokalu že 43. zmag.

Hirscher je v tej sezoni zmagal na veleslalomih v Alta Badii in Garmischu, na preostalih štirih specialnih veleslalomih pa je bil na stopničkah na drugem mestu.