142 ogledov

Zmaga na Norveško, Fak najboljši Slovenec

Jakov Fak Profimedia
Točke svetovnega pokala so osvojili štirje Slovenci.

Norvežan Tarjei Boe je zmagovalec moškega biatlonskega sprinta za svetovni pokal v avstrijskem Hochfilznu. Na 10-kilometrski progi je za vsega 4,9 sekunde prehitel rojaka Sturlo Holma Laegreida in za 10 Šveda Sebastiana Samuelssona, ki pa je moral enkrat v kazenski krog. Med Slovenci je bil najboljši Jakov Fak na 22. mestu.

Slovenija je resda ostala brez vidne uvrstitve, zato pa dosegla soliden ekipni uspeh. Anton Vidmar je prikazal odličen tek in kljub dvema zgrešenima streloma zaostal za Fakom le štiri sekunde, pa čeprav je slednji moral v kazenski krog le enkrat.

Točke sta z 32. in 37. mestom osvojila tudi Lovro Planko in Miha Dovžan. Prav Planku se je dolgo obetala zelo visoka uvrstitev, saj je prvo streljanje opravil brez napake in bil na vmesnem času 10., stoje pa je zgrešil dva strela. Miha Dovžan je moral v kazenski krog enkrat.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjem krogu, kjer je imel največ moči 35-letni Norvežan ter z vrha zrinil rojaka Laegreida. Vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala pa je zdaj prevzel Samuelsson, ki ima šest točk več kot Boe. To vsekakor obeta zelo zanimivo sobotno zasledovanje. Doslej vodilni Nemec Philipp Nawrath je osvojil le 34. mesto in zdrsnil na tretje mesto.