Šport > Zimski športi
25 ogledov

Zmaga Randallovi, Slovenke brez finala

Randall Tschierv Švica smučarski tek teki EPA
Na tekmah prostega sprinta v Sočiju sta zmagi slavila Američanka Kikkan Randall in Norvežan Petter Northug. Slovenske tekačice so zaostale za pričakovanji, saj so Katja Višnar, Alenka Čebašek in Vesna Fabjan ostali brez uvrstitve v finale.

Ameriška smučarska tekačica Kikkan Randall (2:44,0) je zmagovalka prostega sprinta za svetovni pokal v Sočiju. Druga je bila Francozinja Aurore Jean (+0,5), tretja pa Norvežanka Celine Brun-Lie (+0,6). Slovenke so zaostale za pričakovanji, Katja Višnar in Alenka Čebašek sta se poslovili v četrtfinalu, Vesna Fabjan pa v kvalifikacijah.

V boje na izpadanje sta se uvrstili dve slovenski tekačici. Višnarjeva je bila v kvalifikacijah 21., Čebaškova pa 27. Obe sta tekmovanje nato hitro končali, kajti izpadli sta v četrtfinalu. Višnarjeva je končala na 27. mestu, Čebaškova pa dve mesti za njo.

"Ne moremo biti zadovoljni. Ne gre po naših željah. Katja je v stadionu izgubila linijo v smučini in ostala zadaj, prav tako Alenka, ki je na obratu proge izgubila pozicijo in bila na šestem mestu v skupini. Obe sta imeli priložnost, da se prebijeta naprej. Ne vem, kaj se dogaja z Vesno. Upamo lahko samo, da bo v prihodnje bolje," je nastope varovank ocenil glavni trener Marko Gracer.

Pri moških je slavil Norvežan Petter Northug (3:55,6). Drugi je bil Švicar Dario Cologna (+0,5), tretji pa Italijan David Hofer (+0,8). Slovenci niso nastopili.