Šport > Zimski športi
1059 ogledov

Zmaga v Nemčijo, naše sovice izvrstne

Urša Bogataj Epa
Posamično preizkušnjo na srednji skakalnici v Lillehammerju je dobila nemška skakalka Katharina Althuas. Odlično so se odrezale tudi slovenske predstavnice. Kar tri so se uvrstile med deseterico: Urša Bogataj peta, Nika Prevc sedma, Nika Križnar pa osma.

Razred zase na skakalnici z velikostjo 98 metrov, je bila nemška reprezentantka v smučarskih skokih Katharina Althaus (260,1 točke). Ta je vodila že po prvi seriji, nato pa bila izjemna tudi v drugo. Na koncu se je zmage pred Avstrijko Evo Pinkelnig (250,2 točke) veselila s skoraj desetimi točkami naskoka. Najnižjo stopničko na zmagovalnem odru je vzela še ena Avstrijka, in sicer Marita Kramer (242,3 točke).

Odlično so se odrezale tudi naše sovice, kar tri so se namreč uvrstile med deseterico: Urša Bogataj je bila peta (238 točk), Nika Prevc sedma (236,6 točke), Nika Križnar pa osma (235,1 točke). A po prvi seriji je kazalo še bistveno bolje, saj je Nika Prevc zasedala visoko drugo mesto, zaostajala je le za kasnejšo zmagovalko in vodilno po prvi seriji Althausovo. Slovenski ekipni uspeh je z 21. mestom dopolnila Ema Klinec (205,5 točke), medtem ko se Katra Komar ni uvrstila v finale (38. mesto).