95 ogledov

Zmaga ostala doma, Lampič ni končal tekme

Iivo Niskanen Epa
Slovenski smučarski tekač se je po dobrih šestih kilometrih odstopil

Finski smučarski tekač Iivo Niskanen (35:17.0) je zmagovalec preizkušnje na 15 km v klasični tehniki v Rupi na Finskem. Zmagovalec petkove uvodne tekme nove sezone svetovnega pokala Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo pa je danes z zaostankom 13 sekund zasedel drugo mesto. Slovenski predstavnik Janez Lampič je po dobrih šestih kilometrih odstopil.

Lampič je tako današnjo tekmo končal brez uvrstitve, na petkovem sprintu pa je osvojil nekaj točk za 24. mesto.

Danes je tretje mesto zasedel še en Norvežan Emil Iversen, ki je za zmagovalcem zaostal za 14,9 sekund.

V ženski konkurenci je zmagala Norvežanka Therese Johaugh pred Finko Kristo Parmakoski in Rusinjo Natalijo Neprijajevo. Slovenka Anamarija Lampič je osvojila 14. mesto.

V nedeljo bosta na sporedu še obe zasledovalni tekmi, na kateri bo Anamarija Lampič poskušala ohraniti mesto med prvo deseterico, ki ga z devetim mestom drži po dveh preizkušnjah.