19 ogledov

Zmaga Stochu, Kranjec 12.

V finalu je Kranjec napredoval za mesto in končal kot 12. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Peto tekmo poletne velike nagrade v smučarskih skokih v Wisli na Poljskem je dobil domačin Kamil Stoch pred Japoncem Daikim Itom in Norvežanom Tomom Hildejem. Kranjec 12., Prevc 24., Pikl 30.
Maja peta
Slovenska smučarska skakalka Maja Vtič je bila na tekmah celinskega pokala v Oberwiesenthalu v Nemčiji v petek peta, dan pozneje pa je osvojila še 11. mesto. Avstrijka Jacqueline Seifriedsberger je na obeh tekmah slavila pred 15-letno Francozinjo Caroline Mattel.

Kamil Stoch je vodil že po prvi seriji, na drugem in tretjem mestu pa sta se znašla dva Avstrijca (Gregor Schlierenzauer oz. Thomas Morgenstern), ki pa sta v drugo pokvarila svojo uvrstitev in stopničke prepustila Daikiji Itu in Tomu Hildeju. Na četrtem mestu je končal zmagovalec petkove preizkušnje, domačin Adam Malysz.

Slovenski tekmovalci so nastopili solidno. Robert Kranjec je, potem ko je dobil kvalifikacije, pristal na 12. mestu, Peter Prevc je doskočil na 24. mesto, Primož Pikl pa je v finalu zasedel zadnje, 30. mesto.

Brez finala so ostali Mitja Mežnar na 32., Robert Hrgota na 45. in Jurij Tepeš na 49. mestu.