14 ogledov

Zmagoviti začetek Celja P. L.

Dragan Gajic
1/3
Celje Pivovarna Laško je na tekmi prvega kola rokometne Lige prvakov slavilo v Kielcah s 36:30. Momir Rnić, ki je dosegel kar 11 zadetkov, pravi: "Poljake smo nadzorovali od prve do zadnje minute."

Izbranci Zvonimirja Serdarušića, ki je navkljub zdravstvenim težavam odpotoval na Poljsko, so v prvem polčasu prikazali naravnost perfektno predstavo, lepo zalogo sedmih golov pa so v drugem polčasu ne le zadržali, temveč jo v 46. minuti celo oplemenitili in povedli za osem (28:20), na koncu pa slavili s šestimi goli.

Na tekmeca smo se dobro pripravili, vsi igralci pa so do potankosti izpolnili svojo nalogo. Naša zmaga je povsem zaslužena, Poljake smo nadzorovali od prve do zadnje minute. Uroš Zorman je dobro vodil napad, oba krilna igralca sta bila razigrana, z dobro obrambo, na čelu z Mirkom Alilovićem, smo izpeljali številne nasprotne napade. Ni časa za veselje, v naslednjem obdobju nas čakajo še zelo hude preizkušnje na mednarodnem in domačem prizorišču.
Momir Rnić

Celjska igra je vseskozi slonela na devetih igralcih, poleg uvodne postave - na vratih je bil Mirko Alilović, na krilnih položajih Dragan Gajić in Luka Žvižej, na zunanjih Momir Rnić, Uroš Zorman in Petar Metličić, na mestu krožnega napadalca pa Alem Toskić - pa sta pomembno vlogo v obrambi odigrala tudi Aleš Pajovič in Carlos Prieto.

Celjski "rokometni nonet" je v prvih tridesetih minutah povsem paraliziral igro poljskega prvaka. Obramba 6-0, občasno tudi 5-1, je bila brezhibna, z agresivnim pristopom je domačo ekipo prisila k številnim tehničnim napakam in nenadzorovanim strelom, v napadu pa je slovenska zasedba prikazala zelo učinkovito igro.

"Eksplodiral" je v Velenju odpisani Rnić, komaj 22-letni Srb je bil naravnost neustavljiv, v prvem polčasu zabil kar šest, na koncu tekme pa enajst golov. Celjani so si že po pičlih petih minutah priigrali tri gole prednosti (4:1), le šest minut kasneje je bilo 8:4, v 16. minuti je prednost narasla na +5 (11:6), najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa so si priigrali v 26. minuti, ko se je na semaforju zasvetil izid 17:10.

Zorman in druščina so se na veliki odmor odpravili z velikansko prednostjo sedmih zadetkov (18:11), v začetku drugega pa so z neodgovorno igro tekmecem dopustili, da so naredili delni izid 3:0 in znižali na 14:18. Serdarušić je nemudoma reagiral, z minuto odmora je zaustavil nalet prvega strokovnega imena poljskega rokometa Bogdana Wente, po njegovih nasvetih pa se je igra slovenskih prvakov vrnila na stare tirnice.

V 35. minuti je Toskić prekinil strelski post, le minuto zatem pa se je skupaj s svojimi soigralci iz knežjega mesta vnovič veselil prednosti sedmih golov (21:14). V 46. minuti so prvič na tekmi z golom Rnića povedli za osem (28:20), nato p

Poraz Barcelone
Rokometaši nemškega Rhein-Neckar Löwna so v uvodni tekmi nove sezone rokometne Lige prvakov v gosteh premagali Barcelono z 31:30 (14:13), v drugi sobotni tekmi v skupini A pa je Kiel na domačem igrišču ugnal francoski Chambery s 35:23 (21:10). Nemška ekipa je tako suvereno začela sezono, v kateri brani naslov prvaka. V tej skupini nastopajo tudi celjski rokometaši, ki bodo v nedeljo gostovali na Poljskem pri ekipi Vive Targi Kielce. Izjava predstavnika Barcelone Enrica Masipa po žrebu, da gre za najtežjo skupino v zgodovini klubskega rokometa, je kar na mestu.