Letalo, ki je letelo iz pariškega letališča Orly v Ajaccio, je moralo v ponedeljek približno eno uro krožiti na nebu nad Korziko, ker je kontrolor zračnega prometa zaspal in se ni odzival na sporočila iz letala.
Po nekaj minutah, ko ni mogel vzpostaviti stika s kontrolnim stolpom, je kapitan kontaktiral gasilce na letališču Ajaccio, da bi ugotovil, kaj se dogaja. Gasilci so takoj obvestili policijo, ki je na koncu zbudila kontrolorja zračnega prometa, ki je zaspal.
Po pristanku, ki je bil opravljen brez incidentov, je kapitan dejal, da se v svoji dolgi karieri še nikoli ni doživel česa podobnega.
Rezultati testov alkohola in toksikoloških preiskav kontrolorja zračnega prometa, ki je zaspal sam na svojem delovnem mestu, so bili negativni, piše Sud Ouest.
Kaj pa če ga zadane kap? Varnostni ukrepi na psu.....
Nekaj minuti + takoj = cela ura. Matematika, pa je matematika!