Svet
1995 ogledov

Huda ura pri sosedih, močno deževje, nekje že poplavilo

Poplave na Hrvaškem Bralec 24sata.hr
Huda ura pri Hrvatih, turistično priljubljene Vodice (zgoraj na sliki) dopoldne že pod vodo.

Dele Hrvaške so danes zajele obilne padavine, zaradi katerih vremenoslovci svarijo pred poplavami na Kvarnerju in v delu Dalmacije. Na območju Šibenika je zaradi velikih količin dežja že dopoldne poplavilo več cest, kar povzroča težave tudi v prometu.

Zaradi slabih vremenskih razmer in vode na vozišču je po podatkih hrvaškega avtokluba Hak prekinjen promet na jadranski magistrali med Vodicami in Pirovcem ter na eni od tamkajšnjih lokalnih cest.

Hrvaški državni hidrometeorološki zavod je zaradi velike nevarnosti hudourniških in urbanih poplav za danes izdal rdeče vremensko opozorilo za reško, splitsko in kninsko regijo. Čez dan pričakujejo velike količine dežja, ki bodo po napovedih dosegle tudi več kot 150 litrov na kvadratni meter.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.