Svet
1 ogledov

Mati priznala, da je bila potegavščina

Zakonca Mayumi in Richard Heene z otroki. Žurnal24 main
Mayumi Heene, mati dečka, ki naj bi poletel z doma narejenim balonom je na sodišču priznala, da je šlo za potegavščino. Oče še vedno molči.

Čeprav se je kmalu izkazalo, da je šlo za očitno potegavščino, Mayumi in njen mož Richard Heene nista želela priznati, da sta vedela, da njun sin ni v balonu. Pred dnevi pa je Heenova vendarle priznala: “Ves čas smo vedeli, da se Falcon skriva v hiši in da ni v balonu!”

Po poročanju spletnega portala Sky News naj bi to storila, ker sta z možem želela medijsko pozornost. Potegavščino sta načrtovala dva tedna pred izvedbo in svoje tri otroke prepričala v laganje.

Šerif Jim Alderden je že pojasnil, da bo proti zakoncema Heene podal obtožnico, čeprav Richard še ni priznal krivde. Po priporočilu njegovega odvetnika Davida Lana namreč čaka na dokazno gradivo.

Če bosta zakonca Heene spoznana za kriva, jima grozi do šest let zaporne kazni. Šerif Alderden je pojasnil, da bodo terjali tudi stroške, ki so nastali v reševalni akciji.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.