Svet

Namesto v mestu pristali v divjini

Avstralija EPA
Avstralska policija odsvetuje uporabo Applove aplikacije, potem ko je kar nekaj ljudi zašlo in se znašlo v divjini narodnega parka.

Apple je v svoji aplikaciji znova zrisal lokacijo avstralskega mesta Mildura v Victoriji, potem ko je njihova policija izdala opozorilo popotnikom, naj se ne orientirajo po njihovih zemljevidih. Zabeležili so vsaj štiri primere, da so se ljudje izgubili v divjini narodnega parka Murray Sunset, ko so iskali mesto s 30 tisoč prebivalci.

"Imamo vsaj štiri dokumentirane primere," je za medije povedal Stephen Phelan s policije v Milduri. "Zemljevid postavlja mesto vsaj 70 kilometrov stran od njegovega dejanskega položaja." Motoristi so namesto na želeni lokaciji pristali v divjini parka, kjer temperature lahko dosežejo tudi do 46 stopinj Celzija.

Apple je sicer že pred nekaj meseci priznal, da je njihova nova aplikacija za zemljevide, ki jo uporabniki dobijo skupaj z mobilnim operacijskim sistemom iOS 6, zelo slaba. Uporabnike je pozval, naj uporabljajo konkurenčne storitve.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.