Svet
21 ogledov

Nesreča trajekta na Hrvaškem

Žurnal24 main
Trajekt Jadrolinije, ki vozi na hrvaški otok Silba, se je pri pristajanju preveč približal pomolu in z levim bokom udaril v kovinski steber za privez. Inšpektor je že podal ovadbo zoper kapitana.

Pri pristajanju v pristanišču Žalić na Silbi je kapitan izvedel nepreviden manever in z levim delom trupa udaril ob kovinski privez. Zazijala je luknja v velikosti 25 x 25 centimetrov, vendar na srečo nad linijo vode.

"Voda ni prodrla v trajekt in tudi nihče ni bil poškodovan," so za hrvaški portal 24sata povedali na ministrstvu za promet.

Trajekt so najprej začasno popravili kar v pristanišču, nato pa so ga odpeljali v Zadar na podrobnejše popravilo.

Inšpektor za varnost plovbe je zoper kapitana podal ovadbo zaradi neprevidne vožnje in povzročitve nevarnosti.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.